phone

anadolu hayat emeklilik

Müşterilerinin tüm Anadolu Hayat Emeklilik ürünlerine ulaşabildiği, güncel, gelecek ve geçmiş detaylarını ihtiyacı olan aksiyonlar ile inceleyebildiği mobil şube arayüz tasarımını gerçekleştirdik.

 • 4

  Anadolu Hayat Emeklilik çağrı merkezinde inbound ve outbound çağrı dinleme

 • 7

  Anadolu Hayat Emeklilik müşterisi ile telefon görüşmeleri

 • 5315

  İnternet şube mesajı inceleme

 • 83

  Wireframe ekran tasarımı

 • 4

  Sigorta acenteleri ve İş Bankası şubelerinde çalışanlar ile bağlamsal görüşmeler

bugün, geçmiş, gelecek

Özellikle Bireysel Emeklilik Sistemi’ nde olan kullanıcılar hesaplarının bugünkü durumunu takip ederken geçmişe yönelik sorgu yapmak ve hedeflerine ne kadar yaklaştıklarını görüntüleyebilmek istiyorladı.

phone

bugün

Kullanıcıların ürün satın alırken farklı motivasyonları ve bilgi seviyeleri olsa da en fazla takip ettikleri konular; ne kadar sistemde oldukları, birikim tutarları, katkılar gibi ürünlerinin şuanki durumunun özetiydi. Bu nedenle login sonrası kullanıcılar ürün özeti ile karşılanmalı ve kullanıcıların diğer ürünleri arasında geçiş yaparak hızlı takip yapmalarına olanak sağlanmalıydı.

Sisteme giriş yaptığım tarihten itibaren, hazırladığım excel tablosunda katkı payı, giriş aidatı, yönetim gideri kesintisi, katkı payı getirisi, katkı payı tutarları ve toplam birikimimi takip ediyorum.

phone

geçmiş

Kullanıcılar tarafından farklı iletişim kanalları ile sorgulanan diğer önemli konular geçmişe yönelik ödeme yapma ve geçmiş ödeme takibiydi. Ana sayfada geçmiş özetine yer verilerek kullanıcıların ödemelerini kontrol altına almalarını sağlayacak fonksiyonlarına yer verilmeliydi.

Ödemelerim yapılıyor mu? Kontrol eder misiniz? Borcum var mı?

phone

gelecek

Ürün satın alırken farklı hedefleri olan kullanıcılar hakediş durumunda hedeflerine ne kadar yaklaşacaklarını ön görmek istiyorlardı. Ayrıca araştırmadan çıkan bir başka sonuç da hedeflerini gerçekleştirebilmek için öneriye ihtiyaç duyduklarıydı. Gelecek hesap durumu tahmini ürün, prim artışı gibi önerilerle ilişkilendirilmeliydi.

On yıldır bireysel emeklilik sistemi içerisindeyim. Emeklilik hakkını ne zaman kazanıyorum ve aylık ödeme tutarım ne kadar olur?

yorumlar