Pic Pic Pic Pic Pic Pic

Nedir bu kamplar?

2012’den bu yana her sene gerçekleştirdiğimiz UX Camp etkinlikleri ile edindiğimiz deneyimi bir adım öteye taşıyoruz: Userspots Kampları!

Alışkın olduğumuz gibi, kamplarımız yoğun teorik/pratik eğitim haftası ile başlıyor. Ardından, kamp destekçilerimiz ile oluşturduğumuz gerçek projeler üzerine çalışıyoruz. Bu yeni dönemde kamplarımıza katılmak, bu büyük ailenin bir parçası olmak için her an iletişime geçebilirsin.

KATILIM

 • ÖĞRENCİ KAYIT

  Kamplar ile ilgilenen bir üniversite öğrencisiysen ya da son bir yıl içinde mezun olduysan Userspots kamplarına burslu katılabilirsin. Bunun için hazırladığımız iletişim formunu eksiksiz doldurman ve ardından sana gönderilecek burs sorularını yanıtlaman yeterlidir. 

  Ön Başvurular
  Frontend Camp

 • SPONSOR OL

  Neden Sponsor Olmalıyım?

  Kamp katılımcılarından oluşan çalışma ekiplerinin, Userspots mentörlerinin yürütücülüğünde, belirleyeceğiniz ürün/proje(ler)e yönelik yeni konseptler/iyileştirme önerileri geliştirmelerini,
  kamp sonunda başarılı genç profesyonellerle çalışma imkanına ulaşmayı ve
  ürün/proje(leri)niz ile ilgili fikir geliştirme sürecine dair detaylı bir rapora sahip olmayı istiyorsanız
  UX Camp Winter’a sponsor olarak ödev çalışması ile başarılı olan bir ya da daha fazla öğrenciye kamp katılım bursu verebilirsiniz.

  SPONSOR OL

UX Camp Pro

Tarihleri Çok Yakında Paylaşacağız!

UX Camp Pro kullanıcı merkezli bir tasarım sürecinde karşılaşacağınız önemli ilkeleri anlamanız için tasarlanmıştır. Böylece öğrendiklerinizi mevcut işlerinize uygulayabilir veya ileriye dönük projelerinizde kullanabilirsiniz. Dijital dönüşüm çağında size yol gösterecek bir rehber olacaktır.

Screenshot
Screenshot

UX Camp

2 - 20 Temmuz 2018

UX Camp kendi sektörlerinde kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimini geliştirmek isteyen ya da bu alana yönelmek isteyen profesyoneller ile son sınıf öğrencilerini ve yeni mezunları bir araya getiren eğitim etkinliğidir.

UX Camp’in amacı, Türkiye’de kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik alanında farkındalık yaratıp gelişimine önderlik ederken, konuyla ilgilenen profesyonelleri ve öğrencileri bilgilendirmektir.

Marketing Camp

Tarihleri Çok Yakında Paylaşacağız!

Yeni nesil pazarlama stratejileri de UX tasarımı da araştırmayı temeline yerleştirir. Pazarlamacı tüketicilerin davranış, tercih ve harcama alışkanlıklarını merak ederken; UX araştırmacısı kişilerin motivasyonlarını ve acı noktalarını keşfetmek, hikayesini anlamak peşindedir. Kullanıcı deneyimi tasarımcısı ürünü/servisi en başarılı şekilde ortaya çıkarırken, pazarlamacı bu ürünün/servisin doğru kitlelere, doğru mesajlarla iletilmesini sağlar.

Screenshot
Screenshot

UI Camp

23 - 27 Temmuz 2018

Cihazlar ve insanlar arasındaki etkileşim grafiksel, işitsel, dokunsal gibi çeşitli arayüzler yoluyla gerçekleşir. UI (kullanıcı arayüzü) tasarımı bu etkileşimin gerçekleşmesini sağlayan/kolaylaştıran arayüzlerin tasarlanmasıdır.

UI Camp grafik tasarıma, teknolojiye, makine-insan arası etkileşime ilgi duyan görsel tasarımcılara, sezgisel bir biçimde izledikleri tasarım süreçlerinin metodolojisini öğretir; çeşitli araçlar yardımıyla etkileşimin görsel olarak canlandırılmasını sağlar.

Innovation & IoT Camp

16 Temmuz - 10 Ağustos 2018

IoT Camp süresince, evde veya ofiste kullandığımız; her gün giydiğimiz ya da taktığımız cihazların birbirlerine nasıl bağlandıklarını göreceğiz. Bağlı tüm cihazlardan nasıl veri toplayacağımızı, farklı sistemleri nasıl birbirleriyle iletişime geçireceğimizi deneyimleyeceğiz. Bunların yanında, her cihazı/ürünü “akıllı” yapan yazılım ve donanımları nasıl üreteceğimizi birebir öğreneceğiz.

Screenshot
Screenshot

Code Camp

Tarihleri Çok Yakında Paylaşacağız!

Web yazılımda önyüzden sonra sunucu tarafında da kullanılmaya başlayan JavaScript'i öğrenerek kariyerinizi bir adım ileriye taşıyın. Code Camp'te bir web uygulamasını en baştan geliştireceğiniz bir eğitim ve proje süreci sizleri bekliyor.

Frontend Camp

Tarihleri Çok Yakında Paylaşacağız!

İlki 2015 yılında düzenlenen Frontend Camp; HTML ve CSS'in temellerini öğrenerek web yazılım alanında çalışmak isteyen profesyoneller, son sınıf öğrencileri ve yeni mezunlar için ideal bir hızlı başlangıç eğitimi sunuyor.

Frontend Camp Winter Ön Başvuru

Screenshot

USERSPOTS KAMP VİDEOLARI

Önceki yıllarda düzenlediğimiz kampların videoları...

USERSPOTS CAMP'I KATILIMCILARDAN DİNLEYİN

Userspots Camp Summer katılımcıları UX Camp'ta neler yaptıklarını, neler öğrendiklerini ve katılma motivasyonlarını anlatıyor. 

USERSPOTS CAMP PROJE ÇALIŞMALARI

Userspots Camp Summer 2016'da Arçelik projesi üzerine çalışan grubun ilk haftalarda yaptığı mutfakta gözlem çalışmasını yanda izleyebilirisiniz.

USERSPOTS CAMP SUMMER 2016

Geçtiğimiz yaz gerçekleştirdiğimiz Userspots Camp Summer'ın yoğun Antalya eğitim haftasında çok eğlendik.

USERSPOTS KAMP FOTOĞRAFLARI

Seminerler, çalıştaylar, oyunlar, projeler derken geride renkli anlar bırakıyoruz...

Screenshot

UX CAMP SUMMER'16 E-BOOK

UX Camp nedir? Nasıl başvurulur? Eğitim içeriğinde neler var? Projeler nasıl ilerliyor? Kariyer gününde neler oluyor? UX Kariyeri için uzman görüşleri... Hepsi bu e-book da sizleri bekliyor. Ücretsiz indirebilirsiniz. 

E-BOOK'U İNDİRİN

GEÇMİŞ USERSPOTS KAMPLARI DESTEKÇİLERİ