HER ŞEY BİR FİKİR İLE BAŞLADI...

fiat logo

Userspots olarak Fiat için Kullanıcı Deneyimi (UX) ve Arayüz (UI) tasarımlarını hazırladığımız Fiat Yol Arkadaşım uygulaması ile sürücü-araç iletişimini yeniden tanımladık.

izometrik mobil telefonlarda ekran görüntüleri

KONSEPT

Bir AR-GE fikri olarak başlayan projemizde, Fiat Müşteri Deneyimi Ekibi’nin daha önceden yapmış olduğu araştırmalar ve araç üzerinden bağlantı sağlayan cihazın teknik özellikleri doğrultusunda bir konsept hazırlandı.

fiat 500 mobil bluetooth bağlantı ekranı

KONSEPT

Hazırlanan konsept, Fiat Müşteri Deneyimi Ekibi tarafından iç değerlendirme süreci sonrası gerçek kullanıcılar ile prototip testlerine tabi tutulduktan sonra fonksiyon listesi finalize edilerek wireframe ve arayüz tasarımı çalışmaları birbirine paralel olarak hazırlanmaya başlandı.

çift mobil ekran

KULLANICI DENEYİMİ

Fiat Yol Arkadaşım uygulamasını tasarlarken sürücülerin araçları ile olan etkileşimini temel aldık.

Sürücülerin araçlarından anlık olarak bilgi almasını sağlayan ve aracını uzaktan kontrol etmesini sağlayan bir uygulama tasarlamak için öncelikle bu anlık bilgi akışını tasarladık.

fiat egea
  • hız arayüzü
  • yakıt arayüzü
  • mesafe arayüzü
  • lastik basıncı arayüzü

KULLANICI DENEYİMİ

Araç ve uygulama arasındaki anlık akış; sürücünün en ihtiyaç duyduğu bilgiler, sürücü-araç iletişimindeki acı noktaları ve uzaktan kontrol özellikleri önceliklendirilerek oluşturuldu.

Oluşturulan deneyimi arayüz ile birleştirirken güncel tasarım trendleri doğrultusunda görsel bir dünya oluşturduk.

Kullanıcıların uygulamadan beklentisi doğrultusunda hazırlanan deneyim; arayüz tasarımında oluşturulan hiyerarşi ile kullanıcı dostu, kolay anlaşılır ve erişilebilir şekilde kurgulandı.

izometrik mobil telefonda ekran görüntüsü

Hız ve Mesafe Limiti Modu ile kullanıcılara araçlarına belli limitleri tanımlamasına ve bu limitler aşıldığında kendilerine bildirim gönderebilmelerine imkan sağladık.

aracım ekranı
sürüş profil ekranı
puan sıralaması ekranı
yolculuklar ekranı
vale modu ekranı
servis ekranı
bildirimler ekranı

WEB ARAYÜZ TASARIMI

Mobil uygulamaya ek olarak oluşturduğumuz web platformu ile kullanıcıların araçları ile ilgili bilgilere sadece uygulama üzerinden değil, web üzerinden de ulaşabilmesini sağladık.

masaüstü web sitesi görünümü
fiat yol arkadaşım logo

Aracınız ile iletişiminizde yeni bir dönem başlattık ve sürücü-araç ilişkisini yeniden tanımladık.

Ve daha yeni başlıyoruz…

elde mobil telefonda ekran görüntüsü