Blog

Mayıs 2013 Kullanılabilirlik Bülteni

Userspots’un Mayıs 2013 e-posta bültenine hoş geldiniz.

Geçtiğimiz Ay Kullanılabilirlik Dünyası’nda Neler Oldu?

Ayın Etkinlikleri

Ayın Sunumu

Ayın Makaleleri

Ayın İnfografiği: Kullanılabilirlik Testinin Önemi

Ayın Sözü: Alan Cooper

Geçtiğimiz ay Kullanılabilirlik Dünyası’nda Neler Oldu?

  • 6 Nisan tarihinde Startup Kitchen ve Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı ile birlikte düzenlediğimiz Design Jam Istanbul’da hayalimizdeki mobil tarayıcıyı tasarladık. Daha fazla detay için Design Jam blog yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca http://designjamistanbul.com/ adresinden takımların sonuçlarını inceleyebilirsiniz.
     

  • Kullanılabilirlik atölyelerimize ise tüm hızıyla devam ediyoruz. 11 Nisan tarihinde ODTÜ Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, 16 Nisan tarihinde ise Gelişim Platform’unda yoğun ilgi ile kullanılabilirlik atölyeleri gerçekleştirdik.

 

 

Tüm bu haberlerimize ve etkinliklerimizle beraber blog ve bültenlerimizde faydalı içerikler paylaşmaya devam ediyoruz. Blogumuza userspots.com/blog adresinden göz atabilir, diğer paylaşımlarımız için ise Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Ayın Etkinlikleri

  • 16 Mayıs tarihinde ise Çırağan Sarayı’nda E-tohum’un düzenlediği Startup Istanbul etkinliğinde yer alan 9 girişiminden biri olarak yer alıyoruz. Daha fazla detayı http://startupistanbul.com/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Ayın Sunumu: Kullanılabilirlik ve Kullanıcı Deneyimi Teknikleri

Ayın Makaleleri

Kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında yazılan blog yazılarından paylaşmak istediklerimiz:

Paylaştığımız makale, video ve sunumları Twitter ve Facebook hesaplarımıza abone olarak takip edebilirsiniz.

Ayın İnfografiği: Kullanılabilirlik Testinin Önemi

Bu ayki infografiğimiz Kullanılabilirlik Testinin Önemi  ile ilgili tüm ayrıntıları ele alıyor. İnfografik, web sitelerinde yapılan yatırımların geri dönüşlerinin kullanıcı testleri ile nasıl arttırabileceğine değiniyor.


Ayın Sözü: Alan Cooper

Mayıs ayı için seçtiğimiz ayın sözü Amerikalı yazılım tasarımcısı ve programcısı Alan Cooper ’dan…

“Yazılımlarımızı kullanıcıların sevmesini istiyorsak, onları sevilebilecek kişilere benzer şekilde tasarlamalıyız: saygılı, cömert ve yardımsever.”

PAYLAŞ

comments powered by Disqus