NEF

Userspots olarak, farklı yaşam ve tarzlar için özgün projeler yaratan Nef’in yeni web sitesini Kullanıcı Deneyimi (UX) araştırma süreçlerine dayanarak yeniden tasarladık.

case hero

ARAŞTIRMA

Araştırma ekibimiz, müşterilerin ihtiyaçlarını ve Nef’in beklentilerini anlayabilmek için 5 haftalık araştırma sürecine girdi.

Levent, Merter ve Ataköy satış ofislerinde 3 gün geçirilerek 18 müşteri görüşmesi gözlemlendi.

Toplamda 7 satış temsilcisi ile satış teknikleri, müşteri beklentileri, yeni nef.com.tr’den beklentileri üzerine görüşmeler yapıldı.

Nef’in kullanıcıya değdiği tüm kanallarda farklı araştırma yöntemleri kullanarak analizlerde bulunuldu.

Çağrı merkezlerinde yapılan görüşmelere ek olarak 4 saat toplamda 90 adet canlı çağrı görüşmeleri dinlendi.

İnsan kaynakları departmanı ile yapılan görüşmelerde kariyer sürecindeki mevcut durum ve gelecek planları alındı.

Ev satın almış veya satın alma sürecinde olan 18 kişi ile satın alma süreçleri gözlemlendi.

case hero

ARAŞTIRMA

case hero

TASARIM SÜRECİ

Nef’in kalite standartları, gelecek vizyonu ve müşterilerine yaşatacağı deneyimler ve derinlemesine yapılan araştırmalar sonucunda yenilenen nef.com.tr içerisinde;

Nef’in Türkiye’de ve dünyada mimar ve tasarımcılarının bıraktığı izlerin detaylı incelendiği harita tasarımı yeni web sitesine eklendi.

Güncel tasarım anlayışına uygun;
Büyük görsel kullanımları, Nef Projelerin hangi aşamada olduğunu gösteren timeline, Nef’in mimari tasarım anlayışına uygun Minimalist tasarım...

case hero
case hero

Yeni nef.com.tr içerisinde sosyal medya daha aktif...
Kalite güven, Nef insanları, Hızlı arama, Kolay iletişim, Şeffaf İK Süreci gibi kullanıcı dostu unsurlar yeni nef.com.tr içerisine eklendi.

NEF

Kapsamlı araştırma ve analizler sonrasında, Nef müşterilerinin nef.com.tr içerisinde online bir deneyim süreci yaşayacakları müşteri yolculuğu tasarlanmış oldu.

case hero

YORUMLAR

“Yeni nef.com.tr’yi yenilerken amacımız sadece tasarımdan ibaret değildi. Kullanıcılara iyi bir deneyim sunabileceğimiz, interaktif, yeni trendlere uyumlu, içeriğin ön planda oldugu bir yapı ile Nef’in vizyonunu aktarmak istiyorduk. Bunun icin de kullanıcıları iyi analiz etmek ve onların web sitemizden beklentilerini en iyi şekilde karşılamamız gerekiyordu. Detaylı kullanıcı deneyimi araştırması sonucu yeni sitemizin ana teması Nef dünyası üzerine kuruldu. Nef’in global izlerini yansıtan Nef Haritası, Nef Keşifleri ve Projeler bölümü ile kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayacak bir tasarım hazırlandı. Nef Blog ile de tasarımdan, insan kaynaklarına, sosyal sorumluluktan, nef duyurularına kadar herkesin merakla takip edebileceği blog içerik sistemini kurduk. Bunun yanısıra yeni sitemizin sosyal medya içeriklerinin de native olarak konumlanabilmesini sagladık. Bu kapsamda yeni nef.com.tr ile gayrimenkul sektöründe bir ilki daha gerçekleştirdik.”
Selçuk Çelik
Nef Pazarlama ve Satış Direktörü

NEF