Blog

Etkili iPad Reklamları İçin Sinirbilim İpuçları

Universal McCann, Time ve Em Sense, reklamların iPad kullanıcıları üzerinde bıraktığı etkileri ölçmek üzere 180 iPad sahibini mercek altına aldı. Göz izleme teknolojisi, anketler, birebir görüşmeler ve elektroensefalografi kullanılarak yürütülen testlerin sonuçları, New York’da düzenlenen “Ad Age Media Evolved” konferansında sunuldu.

Bağlanma

İnteraktif reklamlarda bağlanma, zamana bağlı olarak değiştirilebilir. Ancak iş iPad reklamlarına geldiği zaman “bağlanma”nın yeni bir şekli karşımıza çıkıyor;

  • Görsel Dikkat – Reklam fonksiyonları kullanıcının dikkatini çekme ve onlara daha çok zaman harcatma konusunda ne kadar iyi?
  • Erişilebilirlik – Reklam, kullanıcıları meşgul edecek ya da onları daha ileri bir noktaya taşıyacak giriş noktaları sunuyor mu?
  • Tahrik – Reklam, kullanıcıları ilk sayfasından diğer interaktif elemanlara doğru hareket etmeye sevk edecek yeteneğe sahip mi?

Bu soruları cevaplarken iPad reklamınızı fazla kompleks bir hale sokmamaya da özen gösterin. Evet, iPad pek çok interaktif fonksiyonu bulunan güzel bir platform ama çalışma, en yüksek puanı alan reklamların diğerlerine göre daha basit duran reklamlar olduğunu gösteriyor.

PAYLAŞ

comments powered by Disqus