• HEPSİBURADA MOBİL UYGULAMALARINDA
    2 KAT DÖNÜŞÜM ORANI ARTIŞI!
    Userspots, Türkiye'nin önde gelen e-ticaret sitelerinden Hepsiburada'nın mobil uygulamalarını kullanıcı odaklı tasarım süreciyle birlikte hayata geçirdi.
  • CUSTOMER JOURNEY
    Hepsiburada uygulamasının hedef kitlesi ile yapılan araştırmalar ile kullanıcıların alışkanlıklarına, ihtiyaçlarına, gereksinimlerine ve motivasyonlarına ulaşıldı. Elde edilen veriler doğrutusunda kullanıcıların satın alma yolculuğu çıkarıldı.
WIREFRAME
Check-out süreci kullanıcıların sorun yaşamadan hızlıca tamamlayabileceği şekilde tasarlandı.
TASARIM
Wireframe testleriyle doğrulanan süreçler flat tasarım prensipleriyle tasarlandı.
BARKOD OKUMA
"Kullanıcılar bir mağazadan satın almadan önce başka bir noktadaki fiyatını merak ediyor. Alışveriş anında birebir aynı ürüne ulaşmada zorlandıklarını ve evlerinde/işyerlerinde bakıp geri geldiklerini anlatan kullanıcılar, testlerde gördükleri bu özelliğin hayatlarını kolaylaştıracağını belirttiler."
Gizem Ünaler
UX RESEARCHER
SESLI ARAMA
Sesli arama özelliği alışveriş anında istenilen ürüne ulaşmada en hızlı yöntemlerden biri. Aramak istediğiniz ürünü mikrofona söylemeniz yeterli.
TASARIM
"Checkout sürecinde ihtiyaçları, kullanıcılarla birebir yapılan görüşmeler ve testlerin doğrultusunda mümkün olan en iyi yerde konumlandırmaya çalıştık. Hedefimiz kullanıcılara en iyi hizmeti sunarken kafalarının karışmadan, bu süreci rahatlıkla tamamlamalarını sağlamaktı. Çıkan sonuçlara bakarak bu hedefimize ulaştığımızı söyleyebiliriz."
Mehmet Emin CİDDİ
UI DESIGNER
YORUMLAR
"Bu çalışma ile ortaya çıkan yeni uygulamalarımız iki kat daha fazla dönüşüm oranlarına sahip oldu"
Projeye başlarken önce mevcut uygulamalarımızdaki kullanıcı deneyimini çok detaylı olarak analiz ettik ve satın alma yolculuğundaki her adım üzerine çalıştık. İyi ve geliştirilmesi gereken özellikleri belirledikten sonra yeni uygulamayı bu veriler doğrultusunda tasarladık ve kulanıcılarla tekrar test ederek doğruladık. Mobil uygulamalarında sepet ve ödeme adımları tamamen yenilenerek satın alma süreçleri iyileştirildi.
GÖKHAN BESEN
Hepsiburada.com
12
KİŞİ İLE BAĞLAMSAL GÖRÜŞME
16
SAAT TOPLAM GÖRÜŞME SÜRESİ
53
WIREFRAME
2
KAT CONVERSION RATE ARTIŞI