Blog

A/B Testi Örnekleri

Abtests.com adresinde kullanıcılar yaptıkları A/B testlerinin sonuçlarını paylaşıyor. Bir web sayfasının farklı versiyonlarının performansını ölçebildiğimiz bu testlerden ve testlerin sonuçlarından örnekleri aşağıda görebilirsiniz. Bu örnekler A/B testleri ile nasıl sonuçlar alabileceğimizi de çok iyi gösteriyor.

Twitter adresi
A
twitter1

B
twitter2

A/B testinde twitter adresi iki farklı şekilde veriliyor. İlk örnekte “I’m on Twitter” şeklinde link verilmişken ikincisinde ise “You should follow me on Twitter here” şeklinde verilmiş. Test sonucunda ilk örnekte %4.7 ikincisinde de %12.3 dönüşüm oranı (conversion rate) yakalanmış.

Form tamamlama

A

form1

B

form2

İlk formda daha fazla alan varken ikincisinde sadece 4 alan bulunuyor. A/B testi sonucunda ilk formda %5.4, ikincisinde de %11.9’luk bir dönüşüm oranı yakalanmış.  Form değişikliği ile %118.4’lük bir artış yakalanıyor.

Anasayfa üyelik

A

account1

B

account2

“Start a Highrise Account” cümlesi yerine “30-day free trial on all accounts.” cümlesi konularak ilk sayfaya göre üyelikte %30 artış elde edilmiş.

Anasayfa

A

anasayfa1

B

anasayfa2

Solda bulunan “Try Less Accounting Free” butonu ikinci örnekteki gibi sağa alındığında dönüşüm oranı %12.3’ten %13.8’e çıkıyor.

PAYLAŞ

comments powered by Disqus