Userspots Kimdir?

İnsanı anlamak ve çözüm üretmek için buradayız…
İnsanı odak noktasında tutan, kullanıcılarınızın ve sizin aklınızdaki soru işaretlerini çözümlere dönüştürürken, kullanıcı deneyimi alanında araştırma, test, tasarım, strateji, inovasyon, yazılım ve eğitim hizmetleri sunan bir tasarım merkeziyiz. 10 yılı aşan yolculuğumuzda, 200'den fazla iş ortağımız ile gerçekleştirdiğimiz 650’den fazla projeye, kamplar ve etkinliklerin yanı sıra Türkiye’deki ilk UX master programını da ekledik. İstanbul, Eskişehir ve Berlin'deki ofislerimizde kullanıcılarınızla iş hedeflerinizi buluşturan deneyimler tasarlamaya devam ediyoruz.

Kendimizi Tanıtalım

En önemli odak noktamız: “İnsanı anlamak ve iş hedeflerinizle kullanıcılarınızın, müşterilerinizin veya çalışanlarınızın hedeflerini ortak paydada buluşturan deneyimler tasarlamak."
user experience
Tüm organizasyonumuzu, hedeflerimizi, servislerimizi bu odak üstüne inşa ediyor ve bu odak çerçevesinde genişletiyoruz. Kullanıcılarınızın sorunlarını ve ihtiyaçlarını anlıyor; sizin ve kullanıcılarınızın hedefleri ile dünyadaki trendler ışığında dijital veya offline deneyimler kurguluyor ve bu yolcukları tasarlıyoruz.
Amaçlarınızı gerçekleştirmeniz için bazen size fikirler üretiyor, bazen de sizin var olan fikirlerinizi kullanıcılarınızla valide ediyoruz. Dilerseniz tasarladığımız deneyimleri kodlayabiliyor ve sonrasında daha fazla müşteriye ulaşabilmeniz amacıyla optimize ediyoruz.
Peki hikayemiz nasıl başladı? Kurucu ortağımız Mustafa Dalcı ODTÜ’de araştırma görevlisi iken İnsan Bilgisayar Etkileşimi Laboratuvarı’ndaki göz izleme cihazı ile kullanıcı testi çalışmalarını ticarileştirmeye karar verdi. Kullanıcının göz hareketleri, davranışları ve gözlemlenmesi kelimelerinin farklı kombinasyonlarından oluşan Userspots ismi bulundu -ancak telaffuz edilemedi- ve 2009 yılında araştırma odaklı tasarım şirketimiz Ankara’da kuruldu. E-Tohum başvurusu ile beraber 2009 yılında en dikkat çeken 10 girişimden biri seçildi.
10 sene önce başlayan bu macera, onlarca çalışma arkadaşımızın, yüzlerce iş ortağımızla birlikte tasarladığı süreç ile işinize ve hayatınıza yeni hikayelerle değer katmaya devam ediyoruz…

10+ Yıllık Deneyim

Hem ulusal hem uluslararası UX servisleri zincirimize her geçen gün yeni bir halka ekleyerek, gelişerek ve servis alanımızı genişleterek deneyim yolculuğumuza ilk günkü heyecan ve merakımızla devam ediyoruz.
İncele
ux-workshop
userspots-ux-kullanıcı-deneyimi-tasarımı-bizi-tanıyın

650+ Proje

Araştırma, test, tasarım, inovasyon, optimizasyon ve yazılım alanlarında gerçekleştirdiğimiz yüzlerce proje ile derinleştirdiğimiz uzmanlığımızı yeni iş ortaklarımız ile geliştiriyoruz.
İncele

200+ Marka

Alanında öncü 200'den fazla markanın deneyim tasarımı ortağı olduk. Hep birlikte müşterilerinin ve çalışanlarının hayatlarına değer katan, sektörlerine öncülük eden, iş hedeflerini zirveye taşıyan deneyimler inşa ettik.
İncele

Uluslararası UX Deneyiminizi Kolaylaştırıyoruz!

Uluslararası bir kullanıcı deneyimi veya kullanılabilirlik çalışması mı yapmak istiyorsunuz? Bu noktada ihtiyacınız olan erişimi ve uzmanlığı size sağlayabiliriz. Deneyimli kullanıcı araştırma firmalarından oluşan global bir platform olan UX Fellows’un üyesi olarak hem hizmet alıp hem de hizmet sunarak uluslararası UX yolculuğunuzda da size eşlik ediyoruz.
Detaylı Bilgiye İhtiyacım Var
ux-fellows

Yolculuğa Devam

Türkiye’nin dört bir yanında müşteri araştırmaları yapmaya devam ederken, servis verdiğimiz coğrafyayı da büyütüyoruz.

Polonya, Rusya ve son olarak Kuveyt’in de katıldığı projelerimizle sadece sınırlarımızı değil ufkumuzu da genişleterek yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bir yandan kendi coğrafyamızı da genişleterek ilerledik, merkez ofisimiz İstanbul’un ardından Eskişehir ve Berlin ofislerimizi de hayata geçirdik.

Akademi & Eğitim

Düzenlediğimiz tasarım kampları, İstanbul ve Berlin'de düzenlediğimiz UXAlive konferanslarıyla deneyimlerimizi anlatmayı ve paylaşmayı da çok seviyoruz.
Kullanıcı deneyimi tasarımı ve tasarım odaklı düşünme eğitimleri, hem müşterilerimiz hem kendi bünyemize yeni arkadaşlar katmak için düzenlediğimiz tasarım kampları, İstanbul ve Berlin’de düzenlediğimiz UXAlive konferanslarıyla deneyimlerimizi anlatmaktan ve paylaşmaktan da memnuniyet duyuyoruz. 2015 yılından beri “Kullanıcı Deneyimi Tasarımı” temalı yurtiçi ve yurtdışı konferanslar gerçekleştirerek her ülkeden
insana ulaşmaya, bilgi ve birikimlerimizi paylaşmaya, insanların deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamaya devam ediyoruz.
2019 yılında da UX deneyimimizi bir adım öteye taşımanın vakti geldi dedik ve alanında Türkiye’de ilk ve tek akademik program olan Kadir Has Üniversitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Yüksek Lisans Programı, MIX’i üniversite iş birliği içinde hayata geçirdik!
Akademi & Eğitim Detayları
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.
This is some text inside of a div block.
İletişimde Kalalım
Farklı sosyal ağlardan bizi takip ederek eğitim, etkinlik, duyurular ve güncel tüm işlerimizden haberdar olabilirsiniz.
Sizin de anlatmak ve paylaşmak istediğiniz deneyimleriniz varsa, bizi etkinliğinize davet etmek isterseniz ya da başka sorularınız varsa bize ilgili adreslerden ulaşabilirsiniz.
Userspots
Tel:
+90 212 272 77 66