X-Cite Mobil Uygulama Tasarımı

Kuveyt'te bulunan en büyük elektronik mağazalar zinciri X-cite müşterilerinin fiziksel mağaza deneyimlerini mobil uygulamaya taşımak ve bir araya getirmek, mobil uygulama kullanımlarını farklı ve doğru geliştirilmiş özellikler ile iyileştirmek, geniş bir ürün çeşitliliğine fırsat, indirim ve sürprizlerle erişimlerini sağlamak amacıyla araştırma ve tasarım çalışmaları yapılmıştır.
Referans

Alghanim Industries

xcite-userspots-ux-kullanıcı-deneyimi-tasarım

Neler Yaptık ?

Projede araştırma, wireframe ve görsel tasarım çalışmaları yapıldı. Araştırma tarafında müşterinin yaptığı pazar araştırmaları verileri de kullanılarak netnografi ve derinlemesine görüşmeler ile ihtiyaç ve beklentiler belirlendi. Sonrasında sıkı bir zaman planı oluşturularak yazılım süreçleri de göz önünde bulundurulup ekran tasarımları paketler halinde tamamlandı. Kuveyt'te yüz yüze toplantılar ve remote toplantılar ile tasarım süreçleri proje ekipleri de dahil edilerek yürütüldü.

Benchmark

Seçilen ürün ve servisleri inceleyerek, ürünün zayıf kaldığı noktaları ve yeni fırsatları keşfetmeye yardımcı olması için Sunburst Benchmark tekniğini uygulayarak araştırma yaptık ve özellikleri önceliklendirdik. Bu araştırmayı 33 şirket özelinde 51 özellik için gerçekleştirdik.
xcite-userspots-ux-kullanıcı-deneyimi-tasarım

Kullanıcı Görüşmeleri

8 Alghanim çalışanıyla ve 4 kullanıcıyla görüşmeler yapıldı. Anasayfa, listeleme ve ürün detay sayfalarında yer alan Anasayfa, listeleme ve ürün detay sayfalarında yer alan özellikler hakkında 8 Alghanim çalışanı ile görüşmeler gerçekleştirerek elde ettiğimiz bulgular ile tasarımı gerçekleştirdik. Daha sonrasında ise 4 kullanıcı ile daha görüşme yaparak bulgularımıza yenilerini ekledik. Tüm bu çıkarımlar ile birlikte tasarımı nihai haline getirdik. hakkında kullanıcılarla görüşmeler yaparak bulgular çıkardık. Bu bulgular sayesinde tasarımımızı kullanıcıların görüşlerine göre revize ettik.

12

Katılımcı

180

Dakika

18

Özellik

Mental Model Map

Uygulama Hakkında

Mevcut X-cite mobil uygulamasının trendler, müşteri beklentileri ve ihtiyaçları, marka stratejileri doğrultusunda yeniden ele alınıp tasarlandı. Stratejiyi müşterimizin hedefleri, son kullanıcı ihtiyaçları, e-ticaret trendleri belirledi. Bu bilgiler ve çıktılar ışığında fonksiyonlara karar verildi ve her fonksiyon için en kullanılabilir akışlar servis kısıtlarını da düşünerek tasarlandı.
UYGULAMA ÖZELLİĞİ

Ürün Bazlı Sunulan
Secret Deal

x-cite-projectx-cite-project
x-cite-project
x-cite-project
x-cite-project
Hedef, güçlü mağaza etkileşimini destekleyici ve satışları artırıcı bir şekilde uygulamayı geliştirmek ve yeniden tasarlamaktı. Elektronik ilgisi ve ihtiyacı olan herkesi hedefleyen marka müşterilerinin beklentileri; 7/24 erişilebilirlik, güven, orijinal ürün algısı, özel indirimler, esnek ödeme ve teslimat seçenekleri...
xcite-userspots-ux-kullanıcı-deneyimi-tasarım
xcite-userspots-ux-kullanıcı-deneyimi-tasarım
xcite-userspots-ux-kullanıcı-deneyimi-tasarım
Uygulamalarda ürün tercihi konusunda önemli rol oynayan konu ürün karşılaştırmasıdır. Bizde uygulama içerisinde farklı birkaç ürünü karşılaştırabilme fonksiyonunu ve bu fonksiyonun yanında kullanıcı ve uzman yorumları özelliklerini ekledik.
x-cite-projectx-cite-project

UYGULAMA ÖZELLİĞİ

Süre Bazlı Sunulan
Flash Deals

Neler Tasarladık?

Bizimle Birlikte Projeler Yapmak İster Misiniz?
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.