UX Okulu ile 8 ayda
UX Profesyoneli olun.

8 aylık UX Okulu Gelişim Yolculuğu ile kariyerinize yön verin ve bu program ile UX alanında sizi nelerin beklediğini keşfedin. Keşif sırasında hem öğrenin hem de kendinizi geliştirin. Uzun soluklu bu gelişim programı ile kendinizi UX dünyasına ispatlayın!

Şimdi Başvur!
8 aylık bootcamp
UX profesyoneli ol
İşe girdikten sonra öde
UX OKULU EĞİTİM PROGRAMI

UX Okulu ile Uzun Soluklu Bir Gelişim Yolculuğu

UX Okulu ile aşağıda detaylarını inceleyebileceğiniz 6 eğitime katılmanın yanı sıra; Jr. UX Designer Hybrid Eğitimi ile birebir mentorluğa, Space Club PRO üyeliğine ve Userspots’ta 2 ay staj imkanına sahip olabileceksiniz.

01
Temeller

Design Thinking

İnsan ihtiyaçlarını odağına alan yenilikçi ürün-servis ve sistemler nasıl geliştirebiliriz?
Tasarım Odaklı Düşünme, birçok yenilikçi girişim ve kurumsal yapının yeni iş yapma biçimi. Bu metodoloji, ekip içi işbirliğini kolaylaştırırken, insan odaklı projeler ve işler geliştirme sürecine sistematik bir şekilde yaklaşmamızı sağlıyor.

"ara studio" kolaylaştırıcılığında gerçekleştirilecek 6 haftalık programda, katılımcılar bir tasarım sorununu ele alacak ve Tasarım Odaklı Düşünme’nin adımlarından geçerek bu soruna etkili ve uygulanabilir çözüm fikirleri geliştirecekler. Yaklaşımın temel prensiplerini içselleştirirken, her adımın temel metot ve araçlarını öğrenecekler.

Bana neler katacak?

 • Tasarım Odaklı Düşünme Adımları
 • Liderlik Becerileri
 • Ekip İçi İşbirliği

Ne kadar sürüyor?

6 hafta

02
Temeller

UX Araştırma Eğitimi

Kullanıcı görüşmeleri, günlük çalışmaları, personalar, kart gruplama ve kullanılabilirlik testi gibi çeşitli kalitatif ve kantitatif araştırma teknikleri ile kullanıcı ihtiyaçlarının nasıl belirlendiğini, bu tekniklerin nasıl çalıştığını ve ne zaman uygulandığını tartışıyoruz.

Bana neler katacak?

 • Örnek Araştırmalar
 • Uygulamalı Kullanıcı Testi
 • Bulguları Yorumlama

Ne kadar sürüyor?

8 hafta

03
Temeller

UX Eğitimi

Kullanıcı deneyimi tasarımının temellerini anlayarak, ne zaman ve neden araştırma yapılması gerektiğini, kullanıcıları anlamanın neden önemli olduğunu ve kullanıcılar için nasıl empati oluşturulduğunu keşfetmek istiyorsanız, bu eğitim tam da size göre!

Bana neler katacak?

 • Tasarım Süreci
 • Proje Tecrübesi

Ne kadar sürüyor?

9 hafta

04
Temeller

UI Eğitimi

Alanında uzman eğitmenler eşliğinde; tasarımının temellerinden başlayıp, adım adım çarpıcı ve kullanıcı dostu arayüzler üretecek aşamaya geldiğiniz, kapsamlı bir eğitim sizleri bekliyor.

Bana neler katacak?

 • Görsel Tasarım Bilgileri
 • Tasarım Süreci
 • Etkileyici Tasarımlar Yapmak
 • Yaratıcılığınızı Genişletin

Ne kadar sürüyor?

6 hafta

05
Temeller

Uygulamalı Figma Eğitimi

Son yılların popüler mesleği haline gelen Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi tasarımına gönül vermiş, temellere hakim ancak sıfırdan proje geliştirme fırsatı bulamayanların proje hazırlayabileceği, işletim sistemi ayırt etmeyen, tarayıcıda bile çalışabilen son günlerin popüler uygulaması Figma'yı tüm detaylarıyla anlatacağımız eğitim sizleri bekliyor.

Bana neler katacak?

 • Sıfırdan Başlayanlar & Junior Tasarımcılar İçin
 • Yazılımcılar, Proje Yöneticileri ve Multidisipliner Ekip Çalışanları İçin
 • Tasarım Sistemleri (Design System) ile Çalışmayı Öğrenmek İsteyenler İçin

Ne kadar sürüyor?

7 hafta

06
Profesyonel Gelişim

Advanced UX Eğitimi

Kullanıcı deneyimi alanında hali hazırda görev alan ve kendisini bu alanda daha da geliştirmek isteyenler için bu eğitim biçilmez kaftan. Bu eğitim ile Kullanıcı Deneyimi alanında Türkiye’de eşi benzeri olmayan İleri Seviye bir Kullanıcı Deneyimi eğitimine dahil olarak; UX Liderliğini içselleştirebilecek, “Tasarım ile Psikoloji” arasındaki eşsiz bağı öğrenebilecek, mobil kullanıcıların ihtiyaçlarını ve problemlerini derinlemesine anlayabilecek, son zamanlarda iyice trend haline gelen ses etkileşimi hakkında detaylara hakim olabilecek, herkes için erişilebilir tasarımların önemini kavrayabilecek; tasarım sistemlerinin neden gerekli olduğu sorusuna yanıt bulabilecek ve ileri seviye prototipleme ile daha etkili ve etkileşimli prototipleri keşfedeceksiniz.

Bana neler katacak?

 • UX Liderliği
 • Tasarım ve Psikoloji
 • Mobil Kullanıcı Deneyimi Tasarımı
 • Ses Arayüz Tasarımı VUI/VID
 • Erişilebilirlik: Herkes için Tasarım!
 • Tasarım Sistemleri (Design System) ve Önemi
 • İleri Seviye Prototipleme Yöntemleri

Ne kadar sürüyor?

8 hafta

OKUL NELERİ İÇERİYOR?

UX Okulu Katılımcılarına Özel Fırsatlar

UX Okulu'nda 8 ay boyunca sürecek kariyer yolculuğunuza önemli derecede katkı sağlayacak, Jr. UX Designer Hybrid Eğitimi, Space Club PRO Üyeliği ve Userspots'ta staj imkanı ile sizleri destekliyoruz.

Jr. UX Designer Hybrid Eğitimi

Her sezonunda farklı temalar ve ilginç sürprizler ile UX ve tasarım süreçlerini ele alan bir program olan Jr. UX Designer, sizlerin de UX Okulu süresince öğrendiklerinizi pratik etmeniz, kendi görünürlüğünüzü artırmak ve tasarımcı olarak kendinizi ispat etmek için biçilmiş kaftan.

Jr. UX Designer Hybrid Eğitimi’n faydaları;

 • Üzerine çalışacağınız caseler ile uçtan uca tasarım süreçlerini deneyimleyebilirsiniz.
 • Hazırlayacağınız caseler ile portfolyonuzu güçlendirebilirsiniz.
 • Tüm bu süreçte birebir mentorluk ile geri bildirimler alabilirsiniz.
Jr. UX Designer’ı keşfedin!
1.000₺ yerine
0₺

UX Okulu katılımcılarına özel.

Space Club Pro Üyeliği

Space Club, Userspots’un özellikle eğitimlere katılan kişiler ile sürdürülebilir bir bağ kurmayı amaçladığı komünite platformudur.

Space Club Pro, tasarım kariyerini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için sizlere özel indirimlerin ve içeriklerin bulunduğu bir üyelik sistemidir.

Space Club Pro ile güncellenerek içeriği zenginleşen video eğitimlere, sadece Space Club Pro üyelerine ait fırsatlara sahip olabilecek ve etkinliklere dahil olabileceksiniz.

Space Club’ı ziyaret edin!
1.190₺ yerine
0₺

UX Okulu katılımcılarına özel.

2 Aylık Userspots Stajı

Deneyim tasarımı ve kullanıcı araştırması hizmetleri veren dinamik bir ajansta, 2 ay boyunca farklı projeler üzerinde çalışarak; sektör deneyimi kazanabilir ve tasarım proje süreçlerini deneyimleyebilirsiniz.

 • Farklı sektörler özelinde çeşitli projeleri deneyimleyebilirsiniz.
 • Dinamik ve öğrenmeye istekli ekiplerde, araştırmadan prototiplemeye kadar tasarım süreçlerine baştan sona dahil olabilirsiniz.
 • Sektörde belki de bir yılda edineceğiniz deneyime, iki ay içinde Userspots bünyesinde sahip olabilirsiniz.

Sadece UX Okulu katılımcılarına özel.

program Akışı

UX Okulu Sürecine Göz Atın

01

Başvuru

10 Eylül tarihine kadar başvurular devam edecek. Başvuru yapanları 3 adımdan oluşan eğlenceli ve heyecanlı bir süreç bekliyor.

02

Değerlendirme

Başvurular tamamlandıktan sonra yapacağımız değerlendirmeler neticesinde UX Okulu Gelişim Yolculuğu’na kabul olanları belirleyeceğiz.

03

Sözleşme

Katılmaya hak kazanan adaylar ile bir sözleşme süreci yöneteceğiz. Sözleşme ile ilgili detaylara Sıkça Sorulan Sorular’dan ulaşabilirsiniz.

04

UX Okulu’na Merhaba

Online’da da olsa tüm katılımcılar ile tanışacağımız ve kaynaşacağımız bir etkinlik ile sürece merhaba diyeceğiz.

program Akışı

UX Okulu Gelişim Yolculuğu Dönemleri

Yıl içinde 3 defa gerçekleştirmeyi planladığımız UX Okulu ile ilgili dönem başlangıç tarihlerine ve başvuru linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz dönem için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru kriterleri için Sıkça Sorulan Sorular’a bakmanız yeterli olacaktır.

1. Dönem

20 Eylül 2021

2. Dönem

10 Ocak 2022

3. Dönem

9 Mayıs 2022
Fırsatlar

Mezunları Hangi Fırsatlar Bekliyor?

ÜCRETLENDİRME

Program Ücreti

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Program için katılım şartlarınız nelerdir?

Programa katılım şartlarında bizim için en önemli konu; bu program için zaman ayırabiliyor olmanız. Bu nedenle 4.sınıf lisans öğrencisi olmanız, yeni mezun olmanız ve/veya aktif olarak çalışmıyor olmanız bizim için önemli kriterler.

Eğer haftanın 2-3 tam gününü bu programa ayırabilecek bir son sınıf öğrencisiyseniz UX Okulu’na başvurabilirsiniz. Eğer haftanın 2-3 tam gününü bu işe ayırabilecek şekilde ve yarı zamanlı çalışıyorsanız başvurabilirsiniz ancak tam zamanlı çalışıyorsanız başvuru yapamayacaksınız.

Eğer programa dahil olduktan sonra tam zamanlı bir işe girerseniz programa devam edemeyeceksiniz

Programa seçildiğimde ne olacak?

Programa seçildiğinizde sizlerle, bir sözleşme imzalayacağız.(Avukatımızın hazırladığı sözleşmeye buradan ulaşabilirsiniz.) Sözleşmeyle ilgili her türlü soru işaretini bize iletebilirsiniz ve sizden fiziksel olarak 15 tane senet imzalamanızı, imzalarken bunu video kayıt altına almanızı ve senetleri bize göndermenizi isteyeceğiz. Senet konusunda bir sonraki soruya da bakabilirsiniz.

Senet yerine daha yenilikçi bir yöntem bulunamaz mıydı?

Biz de bunun içimize sinen bir çözüm olduğunu söyleyemeyiz. Çok araştırdık, farklı şirketlerle de görüştük, ne yazık ki şu an için daha iyi bir çözüm bulunmuyor. Eğer bir öneriniz varsa duymak isteriz ama şimdilik senet ile çözeceğiz bu konuyu.

Dünyada bu modelde aslında “Eğitimi bedavaya al, programı bitirip işe girince de 3 yıl, maaşının %6ʼsı ile öde“ gibi bir ‘’Income Sharing Agreement’’ modeli olarak belirtiliyor. Ne yazık ki şu an için Türkiyeʼde regülasyonlar bu modelin çalışmasını çok sağlamıyor.

Ödemeleri eğitim bittikten sonra nasıl yapacağız?

Ödemeleri eğitim tamamlandıktan 1 yıl içinde veya bu bir yıl içinde çalışmaya başlarsanız işe başladıktan 3 ay sonra yapmaya başlayacaksınız. Eğer program sonrasında Userspots ile 3 yıl çalışırsanız herhangi bir ödeme yapmayacaksınız. Eğer Userspotsʼun kontratlı çalışanı olarak başka bir şirkette görevlendirme ile 3 yıl çalışırsanız herhangi bir ödeme yapmayacaksınız.

Bunların yanında eğitiminiz sırasında Userspotsʼdan freelance işler alarak da eğitim bedelini ödemeye başlayabileceksiniz.

1 yıl içinde iş bulamazsam erteleme alabilecek miyim?

Öyle bir şey olacağını tahmin etmemekle birlikte 1 yıl daha erteleme alabileceksiniz.

Tasarım geçmişimin olması avantaj mı? Olmaması dezavantaj mı?

Programa aidiyet bizim için önemli. “İş arama sürecinde UX Okuluʼnu da denemek istiyorum” yaklaşımından daha çok ‘’bu mesleği öğrenmek için 6-8 ayımı verebilirim’’ düşüncesine öncelik vereceğiz. O yüzden tasarım geçmişinizin olmaması bir avantaj bile olabilir.

Programı yarıda bırakırsam ne olacak?

Programı yarıda bırakmanızı asla istemeyiz, programa başlangıçta her dönem 10 kişi alacağız. Programı yarıda bırakan her kişinin bu eğitime ihtiyaç duyan bir arkadaşımıza büyük bir haksızlık etmiş olacağını düşünüyoruz.

Amacımız 6-8 aylık bir odaklanma ile size bu alanda iyi bir noktada iş bulabilmenizi sağlamak ama şartlar öyle gelişir ve programı yarıda bırakmak zorunda kalırsanız da sitede yazan eğitim programı ücretini ödeyerek programdan ayrılabilirsiniz.

Yanıtını bulamadığınız sorularınız varsa başvuru formunun "Eklemek İstedikleriniz" kısmına yazarak bize danışabilirsiniz.

USERSPOTS AKADEMİ

Userspots Akademi
Yol Haritası

Userspots Akademi; Userspots çalışanlarının ve Userspots dışından birçok profesyonelin hazırladığı onlarca online ve offline eğitimin bir arada bulunduğu, UX alanında gerçekleştirdiğimiz etkinlik içeriklerinin yer aldığı geniş kapsamlı bir eğitim platformu.

Bu bültenimizde sizler için Userspots Akademi içerisinde takip edebileceğiniz; sizi UX alanında ilerlemek istediğiniz kariyer hedefine ulaştıracak bir yol haritası hazırladık! Kariyer adımlarınızı atacağınız bu yolda; sorularınıza yanıt bulmanız ve konumunuzu saptamanız noktasında size yardımcı olacağız.

Yol Haritasına Gözat
Kariyer hedeflerine ulaş!

UX Okulu’na Seçilecek 10 Kişiden
Biri Olmak İçin Hemen Başvurun!

10 Eylül’e kadar başvurunuzu yapmayı unutmayın. Başvurunuz için formu doldururken, neden UX Okulu’na katılmak istediğinizi belirttiğiniz başvuru videosunu da "Video Linki" alanına eklemenizi bekliyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.