YENİ DÖNEM

Online
UX Eğitimi

Tarih
26 HAZİRAN - 7 AĞUSTOS 2024
Süre
6 HAFTA
Ücret
9.990 TL
Kayıt Ol
Userspots Online UX EğİTİMİ
Nedir?
Kullanıcı deneyimi tasarımının temellerini anlayarak, ne zaman ve neden araştırma yapılması gerektiğini, kullanıcıları anlamanın neden önemli olduğunu ve kullanıcılar için nasıl empati oluşturulduğunu keşfetmek istiyorsanız, bu eğitim tam da size göre!
Kimler Katılabilir?
•  Etkileşim tasarımı becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyenler,
• Jr. UX Tasarımcılar,
• Dijital platformlarda ürün geliştirirken daha müşteri merkezli bir yaklaşım arayan ürün yöneticileri,
• Start-up kurucuları ve UX'in işlerini büyütmeye yardımcı olabileceğine inanan firma sahipleri,
• Görsel tasarımcılar ve müşteri gereksinimlerini tanımlamanın daha iyi bir yolunu arayan proje yöneticileri,
• Yazılım geliştiriciler ve kullanılabilirlik ve kullanıcı merkezli tasarım süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen tasarımcılar ve kullanıcı deneyimi tasarımı alanında kariyer hedefleyen herkes!

Eğitime katılmanız için temel seviyede Figma bilinmesi zorunludur.
Bana Neler Katacak?
Tasarım Süreci
İlk konsept ve fikir üretme aşamasından başlayarak; wireframe, prototipleme, kullanıcı testi ve valide etme aşamasına kadar tüm tasarım sürecinde eğitmenlerimiz deneyimleriyle size rehberlik ediyor.
Proje Tecrübesi
Program boyunca, proje örneği oluşturmak, tasarım süreçleri hakkında önemli bilgiler edinmek ve portfolyonuza ekleyeceğiniz bir çalışma fikri yaratmak için sınıf arkadaşlarınızla iş birliği yapma şansınız olacak.
8

Online UX Eğitimi Programı

8 oturum, toplam 18 saat online eğitimin tamamlanmasının ardından hem uygulamalarla öğrenebileceğiniz hem de ortaya kendi projenizi çıkartabileceğiniz bir serüvene adım atmış oluyorsunuz. Bu kurs hem kullanıcı deneyiminin temellerini anlamanıza yardımcı oluyor hem de yeni ve daha inovatif projeler üretmenizi sağlıyor.

Eğitime başlamadan önce izlemen gereken videolar var. Sakın unutma!

- Eğitimlerimiz zoom üzerinden online olarak gerçekleşmektedir.
- Kontenjan durumuna göre eğitim tarihlerinde güncelleme yapılabilir.
1

UX Nedir? Kullanıcı Araştırmasına Giriş

UX Süreci
Kullanıcı Araştırması Nedir, Neden ve Nasıl Yapılır?
Modeller ve Yaklaşımlar
Bulgu Nedir?
Eğitmen: Ömer Arı
Gün: 26 Haziran Çarşamba
Süre: 19:00 - 22:00
2

Kullanılabilirlik ve Kullanıcı testi

Kullanıcı Araştırması Nedir, Neden ve Nasıl Yapılır?
Kullanılabilirlik Testi  Nedir?
Kullanılabilirlik Prensipleri ile İnsanı Anlamak

Eğitmen: Ömer Arı
Gün: 3 Temmuz  Çarşamba
Süre: 19:00 - 22:00
3

Bulgu Analizi ve fikir geliştirme tasarım temelleri

Fikir Geliştirme Teknikleri
Fikir Görselleştirme Teknikleri

Eğitmen: Ömer Arı
Gün: 10 Temmuz Salı
Süre: 19:00 - 22:00
4

Geri Bildirim Seansı

Kullanıcı Araştırması ve Bulguların Değerlendirilmesi
Eğitmen: Ömer Arı
Gün: 16 Temmuz Salı
Süre: 19:00 - 20:00
5

Wireframe ve uygulama workshop

Temel Tasarım Prensipleri
Mobil Ekran Tasarlama
Eğitmen: Tuğba Işık
Gün: 17 Temmuz Çarşamba
Süre: 19:00 - 22:00
6

Prototip ve uygulama workshop

Hangi Aşamada ve Amaçta Prototipleme Yöntemi Kullanılabilir?

Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?
Eğitmen: Tuğba Işık
Gün: 24 Temmuz Çarşamba
Süre: 19:00 - 22:00
7

Geri Bildirim Seansı

Wireframe ve Prototipleme Üzerine Geri Bildirim
Eğitmen: Tuğba Işık
Gün: 29 Temmuz Pazartesi
Süre: 19:00 - 20:00
8

Geri Bildirim Seansı

Proje Süreci ve Eğitim Kapanışı
Eğitmen: Tuğba Işık & Ömer Arı
Gün: 31 Temmuz Çarşamba
Süre: 19:00 - 20:00
9

Sunum

Projelerin sunulması
Eğitmen: Tuğba Işık & Ömer Arı
Gün: 7 Ağustos Çarşamba
Süre: 19:00 - 22:00

Eğitmenlerimiz

Eğitim sürecinizde, eğitmenlerimizden mentorluk randevusu alarak sorularınıza destek alabilir ve öğreniminizi güçlendirebilirsiniz!
Ömer Arı
Senior UX Manager
4. Hafta
Geri Bildirim Seansı
3. HaftaBulgu Analizi ve fikir geliştirme tasarım temelleri
2. Hafta
Kullanılabilirlik ve Kullanıcı testi
1. Hafta
UX Nedir? Kullanıcı Araştırmasına Giriş
Tuğba Işık
UX Designer
8. Hafta
Geri Bildirim Seansı
7. HaftaGeri Bildirim Seansı
6. HaftaPrototip ve uygulama workshop
5. HaftaWireframe ve uygulama workshop

Micropath ile Eğitime Hazır Gelin!

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tasarım odaklı bakış açısını teorik olarak öğrenirken; yapılan çalışmalar ve projeler ile de pratik edebileceğiniz bu eğitimi sizler için hazırladık. Bu metodolojinin tüm adımlarını deneyimleyeceğiniz eğitimimize hazırlık için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1. Aşama: Kullanıcı Deneyimi Tarihi

Merkeze İnsanı Almak & Bütünsellik
Kullanıcı Deneyimi kavramının tanımı öncesinde 1900'lü yıllarından başından başlayarak, farklı disiplinlerde merkezi insanı almak ve bütünsel yaklaşmakla alakalı farklı konulardan bahsettik. Videonun detaylı bir hali de "UX Tarihi" bültenimizde var.

2. Aşama: Kullanıcı Deneyimi Tanımı

Don Norman'dan UX Tanımı
Apple'da 1993-1996 yılları arasında "Kullanıcı Deneyimi Mimarı olarak çalışan Don Norman bu kavramı isimlendiren kişi. Onunla birlikte tarihte ilk defa UX kavramının bir iş tanımında da geçtiğini görüyoruz.


NNGroup Youtube kanalında bir konferans sırasında yapılan röportajda da UX teriminin mevcut anlaşılan hali ve geçmişte tanımlanan halini bizzat ondan dinleyebilirsiniz.

3. Aşama: Kullanıcı Deneyimi Tasarım Süreçleri

Geleneksel, Çevik, Yalın
UX eğitimine başlamadan önce mutlaka geleneksel, çevik ve yalın UX süreçleriyle alakalı bilgi edinmenizde fayda var. Ürün geliştirme süreçleri farklılaştıkça kullanıcı deneyimi tasarımı süreçleri de bununla birlikte gelişti ve gelişmeye devam ediyor.

4. Aşama: İlk Çalışma

customer-journey-map
Customer Journey Canvas
Bir deneyimi düşünürken bütünsel bir bakış ile servisin öncesi, servis anı ve servis sonrasını kurgulayabileceğiniz "Customer Journey" şablon dosyasını aklınızdaki veya yakın zamanda deneyimlediğiniz bir servis için oluşturabilirsiniz.
Bir deneyimi düşünürken bütünsel bir bakış ile servisin öncesi, servis anı ve servis sonrasını kurgulayabileceğiniz "Customer Journey" şablon dosyasını aklınızdaki veya yakın zamanda deneyimlediğiniz bir servis için oluşturabilirsiniz.
Neler Öğreneceksiniz?
UX Prensipleri
Kullanıcı odaklı tasarım sürecine dair bir bakış açısı kazanacak ve kullanıcı deneyiminin temel ilkelerini derinlemesine anlayacaksınız.
Temel Tasarım Prensipleri
Hiyerarşi, renk, beyaz alan, tipografi, ikon vb. elementlerin nasıl oluşturulacağını ve oluşturulan bu elementlerin kullanıcılar ile arayüz elementleri ve ekranlar aralarındaki etkileşim için ne kadar önemli keşfedecek; arayüz tasarımı trendleri hakkında bilgiler edineceksiniz.

Prototipleme
Prototipleme, yayına girmemiş bir web sayfasının veya bir uygulamanın modellenmesi, nasıl görüneceği ve çalışacağının gösterildiği ön sürümünün oluşturulmasıdır. Prototip yapmayı öğrenerek ekranlarınızın ve elementlerinizin etkileşimini görselleştirmenin önemini ve nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Bu eğitim ile fikirlerinizi hayata geçirmek için kullanıcı ihtiyaçlarını sketch ve wireframe’e aktarmayı öğreneceksiniz.
Araştırma
Kullanıcı ihtiyaçlarını keşfetmekten valide etme aşamasına kadar, son kullanıcıları sürece nasıl dahil edeceğinizi öğreneceksiniz.
Etkileşim Tasarımı
Araştırma sonuçlarının ardından elde edilen verileri harika tasarımlara dönüştürürken, psikoloji ve teknolojinin ilkelerini birleştirerek sezgisel etkileşimler oluşturmayı öğreneceksiniz.
Kullanıcı Testi
Kullanıcı testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Bu test ile ürünü gerçek kullanıcılarla test etmeyi ve kullanıcı odaklı etkileşim tasarımı yapmayı öğreneceksiniz.
Gamze Çağlı
Grafik Tasarımcı
Alakazam Reklam ve Tasarım 
Uzun zamandır tamamen UX'e odaklanmaktan korkuyordum ve erteliyordum. Artık başladım  Bu konuda kesinlikle çok etkili oldu. Sektördeki rakiplerim hakkında bir fikrim olduğunu, komünitenin içine girdiğim için de çok memnunum. Teorik kısmın uygulamadan biraz daha çok olduğunu düşünüyorum, belki bu iyileştirilebilir. Çok teşekkür ediyorum.
İlknur Püskül
Jr.Product Designer
Öncelikle hocalarımın kıymetli bilgilerini bizlere aktardığı için çok teşekkür ederim. Kurs benim açımdan çok başarılı geçti. Bu proje sayesinde iş görüşmelerim bile oldu. Olduğum yerde durmayı sevmediğim için bir üst seviye kursu da alacağım. Bizi bir araya getirdiğiniz için teşekkürler Userspots :)
Cansu Gürsoy
UX/UI Designer
Alanında birbirinden tecrübeli eğitmenlerin deneyimlerinden yararlanmak ve eğitmenlerden aldığımız geri bildirimler benim için çok kıymetliydi. Öğrendiği teorik bilgileri pratiğe dökmek isteyen, eğitmenlerimizin önerdiği kaynaklardan ve onların bilgi ve birikimlerinden yararlanmak isteyen, UX alanını merak eden ve kendini UX alanında geliştirmek isteyen herkese bu eğitimi önerebilirim."
Aslıhan Öztürk
Bu süreçte de kendimi en iyi şekilde nasıl geliştirebilirim diye araştırırken deneyimli ve bilgili hocaların olduğu Userspots ile tanıştım. Özveriyle online eğitimden verim almamı sağlayan ve eğitim sonunda kendime UX alanında çok şey kattığını gördüğüm değerli hocalarıma ve Userspots ekibine çok teşekkür ediyorum. Baştan sona bütün süreçleri deneyimleyerek bir case study gerçekleştirdik. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkese de tavsiye ediyorum.

Eğitim Katılım Bedeli

userspots_video_egitimi_online_sınıf

EĞİTİM FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!

UX eğitimini tamamlayan ve proje sunumlarından başarı ile birinci olan katılımcıya UI Eğitimi hediye ediyoruz.

EĞİTİM ÜCRETİ

10.990 TL
9.990TL

Erken kayıt için son tarih  15 Haziran!

KDV Dahildir.

Katılım veya Başarı Sertifikası verilmektedir.

Anlaşmalı Olduğunuz Bankaya Göre Seçilen Taksit Sayısı ve Vade Farkı Değişmektedir.

İleteceğimiz sürpriz hediyeler için doğru adres bilgisi iletmeniz gereklidir.

Kayıt Ol

Eğitim Paketleriyle Tanış!

"Online UX Eğitimi" ne ek olarak ''Uygulamalı Figma Eğitimi'ni de birlikte satın alabileceğiniz ve bütünsel olarak bir deneyim yaşabileceğiniz fırsatlara göz atın.

Uygulamalı Figma Eğitimi
+ UX Eğitimi

6.990 TL
5.890 TL

KDV Dahildir.

Katılım veya Başarı Sertifikası verilmektedir.

Taksit İmkanı (12 Taksit’e kadar)

Uygulamalı Figma Eğitimi
+ UX Eğitimi

4.990 TL
4.390 TL

KDV Dahildir.

Aktif öğrenci belgesi istenmektedir. Fatura öğrenci belgesinin üzerinde yazan kişiye kesilmektedir.

Katılım veya Başarı Sertifikası verilmektedir.

Taksit İmkanı (12 Taksit’e kadar)

GAMZE KOÇAK
Business Intelligence
ux-egitimi-userspots-gamze-kocak
Kariyerime UX alanında devam etmek istediğime karar verdiğim an yolum Userspots ile keşişti. İyi ki de kesişmiş, çünkü UX kariyerine nereden nasıl başlayacağını bir türlü çözemeyen ben için oldukça yol gösterici bir eğitimdi aynı zamanda kendimi gerçek bir projede hissettiğim ve uygularken öğrendiğim bir metodolojinin içinde; eğitmenlerin birebir ilgilenmesi, her hafta verilen ödevlerin kontrolü ile oldukça tatmin edici bir süreçti. Bütün Userspots ekibine ve eğitmenlerime tek tek teşekkür ederim.
MELTEM ARIKAN ERSÖZLÜ
Product Owner
meltem-arıkan-ux-egitimi-userspots
Uzaktan olmasına rağmen eğitimdeki sıcak ortam ve tüm hocalarımız her an ilgilili ve destekçi tavrı ile çok verimli bir eğitim süreci geçirdim. Bu yolculukta pek çok şey öğrendim ve bildiklerimi de tekrarlama şansı buldum. Eğitim boyunca her hafta yapmam gerekenleri yerine getirirken yorulsam da çok öğretici ve keyifli bir sürecin ardından son hafta yaptığım sunum ile de neticelendirdiğim UX Eğitimi için teşekkürler. Çok iyi planlanan ve ince hesaplanan bir süreçti. Herkese tavsiye ederim.
GİZEM GÜLÜM
Industrial Designer
ux-egitimi-userspots-gizem-gulum
Merhabalar, öncelikle bir endüstriyel tasarımcı olarak kullanıcı deneyimi tasarımına yönelme kararımı Userspotsun UX eğitimi ile taçlandırmak aldığım en doğru karardı. Eğitim, kullanıcı deneyimi temellerinden başlayıp kullanıcı arayüzü tasarımına kadar ilerleyen ve baştan sona iyi tasarlanmış bir süreçti. Eğitim sürecinde öğrendiklerimizi yaptığımız projelerle pratiğe döktük ve projelerimizi yaparken sektörde deneyimli hocalarımızın yönlendirmeleri ve geri bildirimleri bizim için çok faydalı oldu.
Bugüne Kadar Userspots Eğitimleri
100
Şimdiye kadar 100’den fazla eğitim tecrübesi
2000
Toplam 2000’den fazla katılımcı sayısı
4,8
Eğitimlere 5 üzerinden değerlendirme ortalaması
Sıkça Sorulan Sorular
Userspots Akademi olarak eğitimlerimiz hakkında merak edilen soruları sizin için cevapladık.
Katılamadığım dersin kayıtlarına daha sonradan ulaşabiliyor muyum?
Eğitim bittiğinde herhangi bir sertifikaya sahip oluyor muyum?
Eğitimi satın aldım ancak bana bir bilgilendirme gelmedi, kime ulaşmalıyım?
Bilgi Almak İster misiniz?
Eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.
UX öğrenmek için acelen mi var? Mentörler ile UX Temelleri Video Eğitimine hemen başla!