YENİ EĞİTİM

Tasarım Girişimciliği Kariyer Planlama Eğitimi

Tarih
4 TEMMUZ - 1 AĞUSTOS 2024
Süre
5 HAFTA
Ücret
5990 TL
Kayıt Ol
Nedir?
İlk defa 2022 yılı içerisinde “Nasıl İş Bulurum?” sorusu “Nasıl İş Kurarım?” sorgusuna göre daha az arandı. Bir şirkete bağlı olmadan, gelirlerinizi sürdürülebilir kılarak, yeteneklerinizi kiraya vererek farklı bir çalışma yöntemini kavrayın. Bu eğitim İngilizce’de ‘designpreneur’ kavramı ile ortaya çıkan Tasarım Girişimci’sine dönüşme yolculuğunuzu tasarlamanıza, iyi bir tasarım girişimcisi olmanıza olanak tanıyacak. Dünyanın dönüştüğü yeni çalışma ekonomisi olan Gig-Economy’e ayak uydurun.
Kimler Katılabilir?
  • Tasarımcılar
  • Mimarlar
  • Yaratıcı Endüstri’lerde Çalışanlar
  • Tasarım Dünyasına Giriş Yapanlar
  • Tasarım Öğrencileri
  • Proje Yöneticileri
  • Girişimciler
  • Pazarlama Profesyonelleri
Neler Öğreneceksiniz?
Yeni Çalışma Ekonomisi: Gig-Economy’i Tanıma
Tasarım girişimcisi kimdir? Bu dünyanın kuralları nedir? Bunları kavrayacak ve kendinizi bu yeni ekonomiye hazırlayacaksınız.
Türkiye’de ve Dünya’da Vergi Sistemini Anlamak
Türkiye’de vergi sisteminin dinamiklerini kavrama. Devletin yeteneklerimize olan ortaklığında doğru stratejiler ile hayatta kalmak.
Kendinizi Tanımak ve Yolculuğunuzu Planlamak
Tasarım girişimcisi yolculuğunuzu planlayacaksınız. Nasıl bir tasarım girişimcisi olacağınız sizin elinizde. Her seferinde farklı müşterilerle bir araya gelebilir. Ya da birlikteliğinizin uzun olacağı müşteriler tercih edebilirsiniz.
Müşteri Tiplerini Anlama ve Sürdürülebilir İkili İlişkiler Oluşturma
Bir tasarım girişimcisinin hayatta kalabilmesinin en önemli adımı sürdürülebilir ve kazan-kazan yapısına uygun doğru iş ilişkileri oluşturmaktır. Bunun için Müşterilerilerinizin tiplerini anlamak, onlarla sürdürülebilir ikili ilişkiler oluşturmak önemlidir. Müşteri stereotype’larını tanıyarak onlara uygun stratejiler geliştirin.
5

Tasarım Girişimciliği Kariyer Planlama Eğitimi

Program, 5 haftalık bir süreyi kapsayacak şekilde tasarlanmıştır ve haftada ortalama 2 saatlik çalışma gerektirir. Gig-Ekonomi'yi tanıyacaklar ve bu yeni çalışma ekonomisine hazırlanacaklar. Türkiye'deki vergi sisteminin dinamiklerini kavrayacaklar ve kendilerini bu sistemde nasıl konumlandırabileceklerini öğrenecekler. Müşterilerin farklı tiplerini anlayacaklar ve müşterilerle sürdürülebilir ikili ilişkiler kurma becerilerini geliştirecekler. Teklif hazırlama, projeleri yönetme ve sunum yapma süreçlerini öğrenecekler. Finansal yönetim becerilerini geliştirerek, gelirlerini kontrol altında tutabilecekler. Yapay zeka teknolojilerini kullanarak yetenek setlerini genişletebilecekler. Notion gibi araçlarla teklifler hazırlayabilecekleri gibi yetenek havuzlarını genişletebilecekleri yeni servisler planlayabilecekler.  

Programın sonunda, katılımcılar kendilerini yaratıcı ekonomi içinde hayatta kalabilen ve bir şirkete bağlı olmadan çalışma ve müşteri yönetme pratiklerine dair bilgi edinmiş olacaklar. Dersler, video dersleri, etkileşimli egzersizler ve gerçek dünya durumlarına uygun aktivitelerden oluşur. Ayrıca, ders materyalleri ve ek kaynaklar, kurs katılımcılarına ücretsiz olarak sağlanacaktır.

1

Kendinizi Tanımak ve Yolculuğunuzu Planlamak

Bir egzersiz ile yeteneklerinizi tanıyacak ve servis havuzunuzu keşfedeceksiniz. Bunun sonrasında nasıl bir tasarım girişimcisi olacağınızı belirleyecek ve aksiyon planlarınızı ortaya çıkartacaksınız.
Eğitmen: Caner Aras
Gün:
4 Temmuz Perşembe
Süre: 20.00 - 22.00
2

Finansallarınızı Kontrol Altına Alma, Türkiye’de Vergi Sistemi ve Şirkete Dönüşmek

Şirket mantalitesini kavramak. Kendinizi bir şirket gibi yönetmek. Gelir gider planlarınızı oluşturmak. Vergi sistemini tanıma. Karşılaşabileceğiniz ekstra tutarlardan kaçınmak. Gelir kanallarınızı organize etmek. Yatırım yapmak. Finansallarınızı kontrol altında tutmak.
Eğitmen: Caner Aras
Gün:
11 Temmuz Perşembe
Süre: 20.00 - 22.00
3

Teklif Hazırlama, Sürdürülebilir İlişkiler Oluşturmak

Okullarda öğretilmeyenlere değinme. Makul teklifler hazırlama. Yeteneklerinizi mümkün olan en değerli şekilde pazarlamak. Yeni iş modelleri ve pazarlama stratejilerini tanımak. Networking olanaklarını bulmak.
Eğitmen: Caner Aras
Gün:
18 temmuz Perşembe
Süre: 20.00 - 22.00
4

Proje Yönetim Süreçleri, Workshoplaştırma ve Sunum Tavsiyeleri

İşlerinizi karşı tarafa iletme. Satış sonrasındaki revizyon süreçlerini kontrol altında tutma.
Eğitmen: Caner Aras
Gün:
24 Temmuz Perşembe
Süre: 20.00 - 22.00
5

Proje Yönetim Süreçleri, Workshoplaştırma ve Sunum Tavsiyeleri

İhtiyacınız olabilecek araçları tanımak. Yapay Zeka ile yetenek setinizi geliştirmek. Notion ile teklifler hazırlama. Yetenek havuzunuzu geniş tutmak. Yeni bir servis planlamak. Mevcut servislerinizden vazgeçmek.


Eğitmen: Caner Aras
Gün:
1 Ağustos Perşembe
Süre: 20.00 - 22.00

Eğitmenimiz

Caner Aras
Co-Founder of MicroCreations

Tüm Haftalar

Micropath İle Eğitime Hazır Gelin!

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tasarım odaklı bakış açısını teorik olarak öğrenirken; yapılan çalışmalar ve projeler ile de pratik edebileceğiniz bu eğitimi sizler için hazırladık. Bu metodolojinin tüm adımlarını deneyimleyeceğiniz eğitimimize hazırlık için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1. Aşama: Miro

Miro Nasıl Kullanılır? Kanvasları Keşfedin!
Miro aslında sonsuz bir tuval. Üzerinde yazı yazabileceğiniz, resim, dosya, hemen hemen her şeyi yerleştirebileceğiniz bir alan. Eğitime katılmadan önce eğitim süresince kullanacağımız Miro hakkında bilgi sahibi olmanız için sizlerle bir video paylaştık. Bu videoyu izleyip eğitime katıldığınız takdirde dersler sizin için çok daha verimli geçecektir.

Bu video ile Miro üzerinden görüşmeleri nasıl gerçekleştirebilirsiniz, akışı nasıl aktarabilirsiniz ya da araştırma sonuçlarını nasıl düzenleyebilirsiniz gibi sorulara cevap alabilirsiniz.

2. Aşama: Ortak Çalışmak

Miro'da Nasıl Ortak Çalışılır?
Miro, Slack’e benzer yapıda workspace’ler mantığıyla çalışır. Sizin bir çalışma grubunuzun içerisinde proje ekipleri, ekiplerin de kanvasları bulunur. Dilerseniz çalışma alanınızı veya kanvasınızı paylaşabilirsiniz. Pandemi ile birlikte çevrim içi iş birliği daha da önem kazanmışken ortak çalışmanın ne kadar kolay olacağını Miro ile keşfedeceksiniz. 

Bu video ile Miro üzerinden tüm ekibinizle en üst seviyede uyumlu ve verimli olabileceğinizi deneyimleyeceksiniz. 

3. Aşama: Empati Haritası

Empati Haritası Ne İşe Yarar? Nasıl Hazırlanır?
Empati haritası, ekiplerin diğer insanları derinlemesine anlamalarına ve empati geliştirmelerine yardımcı olur.
Empati haritaları; müşteri deneyimini geliştirmek, daha iyi süreçler yaratmak ve diğer birçok şeyi tasarlamak için kullanılır.

Bu video ile Miro üzerinden Empati haritasının adımlarını ve bu uygulamayı nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

4. Aşama: Örnek Taslak

egitim-micropath-miro-template_-userspots
IoX Digital Ice Breaker ile Tanışalım!
Son olarak  kendi tasarladığımız  taslağı sizlerle paylaşmak isteriz. Sizler de bu örnekteki gibi kendi taslaklarınızı hazırlamak için Miroverse’den yararlanabilir ve oluşturduğunuz taslakları burada paylaşabilirsiniz. 

Eğitim Katılım Bedeli

EĞİTİM ÜCRETİ

7.990 TL
5.990 TL

Erken kayıt için son tarih 15 Haziran!

$17/month

KDV dahildir.

Anlaşmalı olduğunuz bankaya göre seçilen taksit sayısı ve vade farkı değişmektedir.

Kurumsal fatura kestirmek isteyen katılımlarımızın satın alma işleminden sonra bize bildirmesini rica ederiz.

Kayıt Ol
Bugüne Kadar Userspots Eğitimleri
100
Şimdiye kadar 100’den fazla eğitim tecrübesi
2000
Toplam 2000’den fazla katılımcı sayısı
4,8
Eğitimlere 5 üzerinden değerlendirme ortalaması
Sıkça Sorulan Sorular
Userspots Akademi olarak eğitimlerimiz hakkında merak edilen soruları sizin için cevapladık.
Katılamadığım dersin kayıtlarına daha sonradan ulaşabiliyor muyum?
Eğitim bittiğinde herhangi bir sertifikaya sahip oluyor muyum?
Eğitimi satın aldım ancak bana bir bilgilendirme gelmedi, kime ulaşmalıyım?
Bilgi Almak İster misiniz?
Eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.