Online
UX Camp

Tarih
---
Konum
ONLINE
Süre
5 HAFTA
Nedir?
2023 yılı için UX Camp programı planlanmamaktadır.

Her zaman olduğu gibi kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik alanlarının gelişiminde sektöre önderlik ediyoruz. Bu nedenle kariyerine UX alanında başlamak ya da kariyerini yepyeni bir yönde geliştirmek isteyen UX konusunda tutkulu kişileri arıyoruz. Eğer sen de bu kişilerden biri olduğunuzu düşünüyorsan, bize katıl!

Her hafta 2 gün canlı ders ve canlı derslerin ardından da ödevlerin-görevlerin kontrolleri ile geri bildirim alabileceğin 5 haftalık bir süreç seni bekliyor.

UX Camp süreci takip edebilmen veya süreç ile ilgili soruların için komünite platformumuz olan Space Club'taki UX Camp alanını ziyaret etmeyi unutma. Başvuru süreci için burayı ve soruların için burayı takip edebilirsin.
Kimler Katılabilir?
UX alanında ilerlemek isteyen;

• Son sınıf öğrencisi veya yeni mezun,
• Tasarım alanında iş tecrübesi olup UX'e yönelmek isteyen,
• Tasarım geçmişi olmayan ancak kariyer değişikliği yapmak isteyen,

olmak üzere toplam 15 kişi ile bir UX Camp macerası sizi bekliyor!
Başvuru Süreci Nasıl Olacak?
Online Case Çalışması
Ön başvuru formunu doldurmanın ardından tarafınıza gönderilecek online case üzerine çalışarak çıktılarını bize burada belirteceğimiz tarihe kadar iletmeni bekliyoruz.
Video Değerlendirme
Case çalışmasını tamamlandıktan sonra video değerlendirmeler gerçekleştirilecek. Kesin katılımcı listesinin belirlenmesinin ardından UX Camp eğitim süreci 2022 Ağustos'ta başlayacak. Gün ve tarih bilgilerimiz kesinleştiğinde sosyal medya hesaplarımızdan duyurusunu gerçekleştireceğiz.
UX Camp Yolculuğunda
Seni Neler Bekliyor?
icon
Eğitimlere Katıl
Uzman eğitmenler eşliğinde UX dünyasına ilk adımını at.
icon
Öğrendiklerini uygula
Eğitimler kapsamındaki workshoplarla öğrendiklerini pratiğe dök.
icon
Paylaş & Geribildirim Al
Her hafta sana verilen görevleri tamamla, eğitmenlerden geribildirim al.
Hafta 1: Araştırma & Bağıntı Şeması
Ürünü, sektörü, müşteriyi ve kullanıcılarımızı daha iyi anlamak ve daha anlamlı iş çıktıları elde edebilmek için elimizdeki en güçlü araçlar olan araştırma metodolojilerini öğreneceğiz.
Ürünü, Kullanıcıyı ve Sektörü Tanıma
Çeşitli araştırma metotları yardımıyla müşterimizi, ürünü, sektörü ve en önemlisi kullanıcımızı nasıl anlayabiliriz sorusuna cevap arayacağız.
Bağıntı Şeması ve Tasarım Kararları Almak
Yaptığımız araştırmalar ve elde ettiğimiz veriler doğrultsunda, çalıştığımız konu özelinde tasarım kararlarını nasıl alırız, hep birlikte öğreneceğiz
Hafta 2: Bilgi Mimarisi & Wireframe
Bilgi Mimarisi ile sayfa yapılarını belirledikten sonra, kullanıcıların bilişsel yükünü hafifletecek tasarımlarımız ile Wireframe'ler oluşturarak; fikirlerimize nasıl hayat vereceğiz.
Bilgi Mimarisi
İnsanların bilgiyi kolay bir şekilde bulmaları için düzenlemek, organize etmektir. Bilginin kolay keşfedilebilirliği sayesinde insanların bilişsel yükünü azaltmayı sağlar. Bilgi Mimarisi üzerinde çalışırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini hep birlikte öğreneceğiz.
Wireframe
Aldığımız tasarım kararlarınının ete kemiğe bürünmesine şahit olacağız ve fikirlerimizi nasıl hayat vereceğiz; birlikte deneyimleyeceğiz.
Hafta 3: Görsel Tasarım
Wireframe'den UI'a, UI'dan prototipe... Tasarımın her aşamasını deneyimleyecek, tasarımlarımızı no-code ile daha az efor ile maksimum çıktılar elde edeceksiniz.
Figma ile Arayüz Tasarımı
İyi bir tasarım yapabilmek için aklınızda tutmanız gereken renk, hiyerarşi gibi genel tasarım prensiplerini ve bunlardan tasarımlarınızda nasıl faydalanacağınızı öğreneceksiniz.
Webflow ile No-Code Tasarım
Tasarım öğelerinin atomlardan başlayıp no-code ile tasarıma kadar uzanan bu yolculukta bizi nelerin beklediğini öğreneceğiz.
Hafta 4: Storytelling & UX Writing
Hikaye anlatımı, kullanıcının hayal gücünü teşvik ederken bir ürün ya da servisin varoluş sebebini ve özelliklerini ortaya koymak için sözcükleri etkili kullanma sanatıdır.

UX Writing ise kullanıcının ürün ya da servisi deneyimlerken; net ve anlaşılır bir şekilde bu deneyimi yaşamasına yardımcı olmak için sözcükleri etkili kullanma sanatıdır.
Storytelling
Pazarlama ve ürünün anlaşılması için güçlü bir yöntem olan Storytelling, etkili bir şekilde uygulandığında hem kullanıcılar, hem potansiyel müşteriler hem de tanıtım süresince herkes tarafından ürün ya da servisin kolayca akılda kalmasını da sağlar. Hep birlikte bu kavramı öğreneceğiz.
UX Writing
Kullanıcıları yönlendiren ve ürünle etkileşim kurmalarına yardımcı olan; UX Writing' in birincil amacı, kullanıcılar ile dijital bir ürün arasındaki iletişimin net ve anlaşılır olmasıdır. Hep birlikte bu kavramı keşfedeceğiz.
Hafta 5: Test & Sunum Tasarımı
Artık sıra şu ana kadar geliştirdiklerimizi test etmeye, bu testler sonucu gerekli iyileştirmeleri yapmaya ve tüm bu sürec hakkında etkili bir sunum hazırlamaya geldi.
Test
Testi neden yaptığımızı, testin tasarım sürecindeki yeri ve önemini birlikte uygulayarak öğreneceğiz.
Sunum Tasarımı
Nasıl etkili bir sunum tasarlayacağımızı, iyi örnekler üzerinden birlikte keşfedeceğiz. Son adımımız olan Sunum Tasarımı ile deneyimlediğimiz tüm süreci sunumlaştıracağız.
Kamptan Sonra Hayat Var Mı?
Sektör, iş hayatı, kariyer imkanları üzerine kısa bir sohbet.
Bugüne Kadar Userspots Eğitimleri
100
Şimdiye kadar 100’den fazla eğitim tecrübesi
2000
Toplam 2000’den fazla katılımcı sayısı
4,8
Eğitimlere 5 üzerinden değerlendirme ortalaması