Yeni bir ürün tasarlama süreci nasıl olur?

Yeni bir ürün tasarlamak üzere çıktığımız yolculuk, proje hedeflerinin belirlenmesi ve karşılıklı mutabakatı ile başlıyor.
Tasarım
bir süreçtir
01
Nasıl Başlar?
Sizi ve kullanıcılarınızı
anlıyoruz.
02
Nasıl Araştırıyoruz?
Dünya trendleri ve teknoloji
ile destekliyoruz.
03
Akış Nasıl Oluşturulur?
Wireframe ve UI Tasarım
oluşturuyoruz.
04
Nasıl Emin Oluyoruz?
Prototip ve test
yapıyoruz.
05
Nasıl Sonlanıyor?
Yazılım ve optimizasyon ile
devam ediyoruz.

Sizi sürece dahil edelim, adımlarımızı daha detaylı anlatalım.

araştırma

ARAŞTIRMA

Sizi ve kullanıcılarınızı anlıyoruz.

Müşterilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz toplantılarda mevcut durum, ihtiyaç ve hedefleri anlıyoruz. Bu ihtiyaç ve hedefler doğrultusunda alınan brief ile bir strateji geliştiriyoruz. Projeye konu olacak alanlar, fonksiyonlar ve ürünlerin belirlenmesinin ardından kullanılacak metodolojiye karar veriyoruz.

Bu sayede teklifin içeriği, proje planı, takvimi ve bütçesini oluşturuyoruz. Teklifin onaylanmasını takiben sözleşme imzalanıyor ve projeye ekip ataması yapıyoruz.
Araştırma sürecinin sonucunda hedef kitlenizin ihtiyaçlarını, motivasyonlarını, bariyerlerini analiz ediyoruz. Tüm bu bulguların ışığında stratejimizi belirliyor yani çözüm yolunu inşaa ediyoruz.

Belirlenen stratejiler doğrultusunda uygulanan araştırma ve analiz tekniklerini raporluyor, mevcut durumun panaromasını çıkartıyoruz. İyileştirmeler için çözüm önerileri sunulur.

Dünya trendleri ve teknoloji ile destekliyoruz.

Tasarım sürecine kullanıcılarınızı anlayarak yani sürece ürünün hedef kitlesini dahil edip, doğru araştırma tekniklerini kullanarak başlıyoruz.

Dünyada neler olduğuna bakıyor ve strateji oluşturuyoruz. Kullanıcılarınızla beraber yaşıyor, dijital platformlarda neler konuştuklarını inceliyoruz, nerede sorun yaşadıklarını, neyi daha çok beğendiklerini, neyi istemediklerini, ihtiyaçlarını ortaya çıkarıyoruz. Sahaya iniyor ve benchmark yapıyoruz.
araştırma
Araştırma sürecinin sonucunda hedef kitlenizin ihtiyaçlarını, motivasyonlarını, bariyerlerini analiz ediyoruz. Tüm bu bulguların ışığında stratejimizi belirliyor, çözüm yolunu inşaa ediyoruz.

Belirlenen stratejiler doğrultusunda uygulanan araştırma ve analiz tekniklerini raporlayıp, mevcut durumun panaromasını çıkartıyoruz. İyileştirmeler için çözüm önerileri sunuyoruz.
wireframe

TASARIM

Wireframe ve UI tasarım oluşturuyoruz.

Tasarım sürecine devam ederken estetik kararları hızlıca vererek başlamıyoruz. Önce akışları ve iskeletleri tasarlıyor sonra görsel dünyayı ekliyoruz. Araştırma aşamasında elde edilen veriler ve iç görüleri tasarım kararlarına dönüştürüyoruz.

Prototip ve test yapıyoruz.

Tasarım kararlarının bir prototipini hayata geçirip onu sürecin en başında dahil ettiğimiz kullanıcılarla test ediyor ve fikirlerimizin gerçekte hayata geçme sürecinde karşılaşacakları tepkileri önceden tahmin ederek erken aşamada test ediyoruz. Ve finalde doğru olduğunu kanıtladığımız yapıyı tasarlama aşamasına geçiyoruz.

Doğru olduğunu kanıtladığımız bu akışı, alanında uzman tasarımcılarla birlikte görselleştiriyor, zarif arayüzlere dönüştürüyoruz. Trendleri ve yenilikleri göz önünde bulundurarak tasarladığımız bu arayüzlerle akışı daha anlaşılır hale getirip kullanıcı arayüz etkileşimini güçlendiriyoruz.

Yazılım ve optimizasyon ile devam ediyoruz.

Fikirlerimiz stratejiye, stratejisini oluşturduğumuz projemiz tasarıma aktarıldıktan sonra yayına girmeden önce veya prototip aşamasında UX optimizasyon yöntemleriyle erken aşamada tasarım kararlarını doğruluyoruz. Arayüzün kullanıcı deneyimini ölçümlemek için kullanılan yöntemlerin başında %82 ile kullanılabilirlik testi geliyor.

Web tabanlı frontend ve backend yazılım talepleri TazeBT tarafından; satışların arttırılması, site trafiği için dönüşüm optimizasyonları ve A/B testler ise Growth Hacking Studio tarafından gerçekleştiriliyor.

Kimler Ürününü Daha İyi Hale Getirdi?

Siz de Ürününüzü Daha İyi Hale Getirmek İster Misiniz?
Evet, İsterim!
Tüm Sorularınıza
Cevap Oluyoruz
03
Eğer probleminizin ne olduğunu veya nelere ihtiyaç duyduğunuzu biliyorsanız size hangi servislerimizle yardımcı olabileceğimizi aşağıda görebilirsiniz. Tam olarak emin değilseniz de lütfen bir e-mail atın, gelip ihtiyaçlarınızı birlikte tespit edelim.
#1
Ürünümü İyileştirmek İstiyorum.
#1
''Ürünümü İyileştirmek İstiyorum..''
Müşteri Memnuniyeti
İyileştirme Önerileri
Rakip Analizi
Ürününüzün eksiklerini tespit ederek rakiplerinizin önüne geçmek için yardımcı olalım.
Servislerimizi İnceleyin
#2
''Müşterimi Anlamak İstiyorum.''
Müşterilerinizi Tanıyın
Daha İyi Hizmet Verin
Satışlarınızı Arttırın
Müşterilerinizin ihtiyaçları doğrultusunda doğru hizmeti sunmanız için yardımcı olalım.
Servislerimizi İnceleyin
#2
Müşterimi Anlamak İstiyorum.
#3
''Yeni Bir Ürün Yapmak İstiyorum.''
Ürün Özelliklerini Analiz Edin
Müşteri İhtiyaçlarını Anlayın
Doğru Stratejiler Geliştirin
Müşteri ihtiyacı ile ürünüzü buluşturarak doğru strateji için yol haritanızı oluşturalım.
Servislerimizi İnceleyin
#3
Yeni Bir Ürün Yapmak İstiyorum.
#4
''Bir İnovasyon Üretmek İstiyorum.''
Pazarda Fark Yaratın
Rakiplerinizin Önüne Geçin
Yeni Bir İnovasyon Yaratın
IoX Digital ve inovasyonlarına göz atarak yaptığımız işler hakkında fikir sahibi olun.
İnovasyon Üretin
#4
Bir İnovasyon Üretmek İstiyorum.
Bizimle Birlikte Projeler Yapmak İster Misiniz?
Projelerinizi geliştirmek ve hedeflerinize ulaşmanız konusunda size yardımcı ol
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.