uzay
Proje

Aegon Direkt Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Landing page'deki kredi hesaplama ve kredi arama süreçleri için belirlenen hedef kitle ile kullanılabilirlik testleri ve 5 sn testleri gerçekleştirildi. Kullanıcıların kredi arama sitesine gelince ne anladığı, kredi arama sürecindeki davranışları ve kredi hayat sigortasına verdiği tepkiler incelendi. Ortaya cıkan bulgulara yönelik fikir geliştirme ve global ölçekte benchmark çalışmaları yapıldı. Belirlenen fonksiyonlar, mevcut arayüze aktarılarak tasarım güncellendi.

Neler Yapıldı?

12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.

Neler Tasarladık?