uzay
Proje

Sabancı Üniversitesi Web Sitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Sabancı Üniversitesi mobil ve web sitesi için hedef kitlenin bilgilere erişimi, kullanım kolaylığı, anlaşılabilirlik başlıkları altında belirlenen fonksiyonlar ile  verilen görevleri ne kadar etkin ve verimli yapabildiklerini  test etmek amacıyla kullanılabilirlik testleri gerçekleştirildi. Kullanıcılara bilgi mimarisini düzenlemek amacıyla, ağaç ve kart gruplama çalışmaları yapıldı. Test analizleri sonucunda, bulgular üzerine, benchmark vefikir geliştirme çalışmaları yapılarak çözüm önerileri geliştirildi.Çözüm önerileri Wireframelere aktarılarak,sonrasında  arayüz çalışmaları gerçekleştirildi.

Neler Yapıldı?

12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.

Neler Tasarladık?