uzay
Proje

Tofaş Web Sitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

tofas.com.tr'nin yeni tasarımı için hazırladığımız kullanıcı deneyiminde iç ekip, son kullanıcı ve potansiyel kullanıcılar ile yaptığımız görüşmeler sonrasında online bilgi mimarisi çalışması yapılarak sitenin ana çatısı oluşturuldu. Ardından oluşturulan çatı tasarıma dökülerek hazırlanan wireframe'ler üzerinden prototip testleri gerçekleştirildi ve tasarım son halini aldı.

Neler Yapıldı?

16
#
Prototipleme
Prototipleme, yayına girmemiş bir web sayfasının modellenmesi, nasıl görüneceği ve çalışacağının gösterildiği ön sürümünün oluşturulmasıdır. Prototip üretip zamandan kazanın.
11
#
Derinlemesine Görüşme
Derinlemesine Görüşme, projenin odak konusuyla ilgili (örneğin, kullanım, davranışlar ve alışkanlıklar) birebir ve yüz yüze oturumlarda bu konu hakkında tutum ve davranış toplama amacıyla kullanıcıya sorular sorulan bir araştırma tekniğidir. Bu servisimiz ile müşterilerinizin hikayelerini dinleyin.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.

Neler Tasarladık?