uzay
Proje

Türk Telekom Prime Web Sitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Cihaz, ayrıcalık, tarife gibi başlıklarda netlik yakalamak için yapılan yüz yüze ve uzaktan bilgi mimarisi çalışmaları sonrasında wireframe mobil ve masaüstü tasarımlar kurgulandı. Konsept görsel tasarım çalışmaları da ana sayfa, listeleme ve cihaz detay ekranları özelinde tüm site tasarımlarına yön vermesi için çalışıldı.

Neler Yapıldı?

7
#
Kart Gruplama
Kart Gruplama, hedef kitlenizdeki katılımcıların sınıflandırılmak istenen içerik etiketlerini kendilerine göre anlamlı olan kriterlere göre gruplandırdığı bir araştırma yöntemidir. Bu yöntem, hedef kitlenin etki alanı bilgisinin nasıl yapılandırdığını ortaya çıkarır ve kullanıcıların beklentilerini karşılayan bir bilgi mimarisi oluşturmaya zemin sağlar.
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.

Neler Tasarladık?