uzay
Proje

Turkcell Arıkovanı 1 Day UX & Co-Design Workshop

Müşteri
app-storegoogle-play

Arıkovanı ekibi ile birlikte 1 Day UX Workshop'ta günün ilk yarısında beraber kararlaştırılan senaryolarda, gerçek kullanıcılar ile canlı testler izlenip bulgular ile ilgili notlar alındı, günün ikinci yarısında ise bulgular üzerinden tartışılarak hızlı ve etkili çözüm önerilerine ulaşmaya çalışıldı. Bir gün içerisinde mobil uygulama ve web sitesinden sunulan özellikler ve akışlar ile ilgili çoğu sorun tespit edilmiş ve aksiyon planı netleştirilmiş oldu. Co-Design Workhop sonrasında da personalar, uygulama yolculuğunu aşamalandırma, networking, paylaşım, bilgi alma, kişiselleştirme, teşvik, ilham, hız ve keşfetme konuları hakkında fikirler ortaya çıkarıldı. Bu fikirlerin analiz edilmesinin ardından çözüm önerileri sunuldu. 

Neler Yapıldı?

1
#
One Day UX
One Day UX servisi bir günde kullanılabilirlik testleri yapılarak kullanılabilirliği iyileştirmeye yönelik hızlı çözüm önerileri çıkarılan bir Userspots servisidir.
8
#
Co-Design
Co-Design servisi, tasarımcılar, kullanıcılar ve paydaşların bir ürün, hizmet ya da çözüm üretmek/tasarlamak için birlikte çalıştığı bir tasarım yaklaşımıdır. Kullanıcılarınız ile birlikte tasarlayın.

Neler Tasarladık?