uzay
Proje

Vodafone Freezone Kullanılabilirlik Testleri

Müşteri
app-storegoogle-play

Vodafone Freezone masaüstü ve mobil web siteleri üzerinde yapılan kullanılabilirlik testleri doğrultusunda kullanılabilirlik hataları ve düzenleme önerileri geliştirilerek web sitelerinin ve mobil uygulamanın deneyimi daha iyi bir hale getirildi. Ağaç testi çalışması ile kullanıcıların içerik ve bilgilere ulaşım yollarındaki problemler belirlenip öneri ağaç oluşturuldu. Cloze test çalışması ile "Kullanıcı Tanımla" başlığı yerine kullanıcılar ile beraber yeni bir isim önerisi sunuldu.

Neler Yapıldı?

12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
3
#
Ağaç Testi
Ağaç Testi, bir sistemde yer alan bilgi ve başlıkların bulunabilirliğini ölçmek için kullanılan bir test yöntemidir. Bulunabilirliği; görsel tasarım ve ek yönlendirmelerden bağımsız ölçebilmek için testler, sistemin kendisinde değil, basitleştirilmiş bir ağaç üzerinde gerçekleştirilir. Kullanıcılarınız aradığı bilgiyi doğru yerde bulsun.

Neler Tasarladık?