uzay
Proje

istegelsin Web Sitesi ve Mobil Uygulama Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

istegelsin ekibiyle fikir aşamasından yayına geçtikten sonraki geliştirilme aşamasına kadar birlikte çalıştık. Bu projede öncelikle saha görüşmeleri ile kullanıcıların ihtiyaçları ve davranışları belirlendikten sonra, buradan alınan data yenilikçi tasarım konseptleri ile ürüne çevrildi. Deneyim ve arayüz tasarımları gerçekleştirilerek uygulamanın yayına girmesinin ardından gelişen kullanıcı deneyimi ihtiyaçları doğrultusunda tasarım desteğine devam edildi. İş modeli hedeflerine yönelik, oluşan caselere veri analizi ve benchmark çalışmaları ile birlikte fikir geliştirmeler yapılarak, öneriler oluşturuldu. Yeni fonksiyonlar mevcut tasarıma aktarıldı.

Neler Yapıldı?

10
#
Bağlamsal Görüşme
Bağşamsal Görüşme, son kullanıcının kendi ortamında gerçekleştirilen bir konu çerçevesinde kullanıcı davranışları ve tutumları hakkında veri toplamak amacıyla yapılan görüşmelerdir. Bu servisimiz ile müşterinizin hayatına dahil olun.
22
#
Direkt Gözlem
Kullanıcıların ihtiyaç ve davranışlarını anlamak için günlük hayattaki ürün/servis kullanım süreçlerini gözlemlemektir.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.

Neler Tasarladık?