Tasarım Süreçlerinde Otomasyon.

Tasarım süreçlerinizde yaratıcılığa ve stratejiye daha fazla zaman ayırmanıza yardımcı olabilecek 30'dan fazla otomasyon yöntemi yazdık ardından bu yöntemlerde gerekli olan araç ve eklentilerin hepsini bir araya getirerek sizler için bir "Otomasyon Kiti" oluşturduk!
otomasyon-kiti

Nedir?

Tasarım süreçlerini otomatize etmek, araçlar ve eklentileri birbirleri ile ilişkilendirerek tüm ürün akışınıza ortak etmektir.

Ne Sağlar?

Tasarım süreciniz içerisinde olan tüm adımlarınızda size zaman ve hız kazandırmaya, engelleri ortadan kaldırmaya ve döngüyü yeniden keşfedebilmenize yardımcı olur.
strateji-ikon
Strateji
Stratejiye daha fazla zaman ayırabilmeyi…
yaraticilik-ikon
Yaratıcılık
Yaratıcılığınızın önündeki engelleri kaldırabilmeyi…
hiz-ikon
Hız
Daha sistemli ilerleyerek rutin olan işlerde hız kazanabilmeyi…
dongu-ikon
Döngü
Tasarım geliştirme döngüsünü yeniden keşfedebilmeyi…

Neler Yapılabilir?

Şimdi ise tasarım süreçlerimizde bizim de kullanmayı tercih ettiğimiz otomasyon araç ve eklentilerle neler yapabileceğimizden bahsedeceğiz.

Araştırma Otomasyonları

01

Araştırma Yapılandırmak

Araştırma süreçlerinde analize başlamadan önce oluşturduğunuz analiz yapısını Airtable üzerinde oluşturarak analiz çıktılarınızı Page Designer, Chart gibi Block’lar sayesinde anlık olarak alabilirsiniz. Örnek bir araştırma yapılandırmasını linkte bulabilirsiniz.
airtable-logo
02

Katılımcı Davet Etmek

Uygun katılımcıyı bulmak ve aday katılımcıyla iletişime geçmek zaman alan bir süreç olabiliyor. Segment aracı sayesinde katılımcı veritabanınızdan uygun katılımcıları seçip bu kişileri araştırmanıza davet etme sürecinizi tek ekrandan yönetebilmenizi sağlayabilirsiniz. Kullanıcı davranışlarına göre akıllı personalar oluşturup uygun katılımcıları araştırmalarınıza davet edebiliyorsunuz.
segment-logo
03

Görüşmeleri Takip Etmek

Kullanıcı görüşmelerinin takip çizelgesini Airtable üzerinde oluşturacağınız bir tabloya taşıyabilirsiniz. Eğer diğer kısımlarda bahsettiğimiz araştırmanın analiz çalışmalarını da Airtable üzerinden yürütüyorsanız bu çizelgeyle entegre bir şekilde oluşturulacak yapı çalışma verimliliğinizi artırabilir.
airtable-logo
04

Görselleri Etiketlemek

Typeform üzerinden toplanılan veriler Airtable entegrasyonu sayesinde anlık olarak Airtable’da toplanabilir. Toplanan bu veriler arasında görsel içerikler varsa, görselin içerisindeki nesne, yazı ve logoların Google Vision API kullanan Vision Block ile etiketlenmesi gerçekleştirilebilir.
typeform-logo
airtable-logo
05

Veri Depolamak

Videoask üzerinden edindiğiniz verileri saklamak için Zapier üzerinden oluşturacağınız zapler ile verilerinizin Google Drive veya Dropbox üzerinden anlık yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece bu dosyaları müşterilerinizle kolayca paylaşabilirsiniz.
videoask-logo
zapier-logo
data
06

Benchmark Yapmak

Benchmark çalışmalarında web siteleri içerisinde gezinirken bulgunun ekran görüntüsünün alınması, metin kopyalanması ve etiketlenmesi gibi işlemler sırasında ekranlar arası geçişler oldukça zaman alabiliyor. Ekranlar arasındaki geçişlerde zaman kaybetmemek ve anlık rapor oluşturabilmek için Airtable Web Clipper Block’u kullanılabilir. Bu Block sayesinde web siteleri arasında gezinirken aynı ekran içerisinde ihtiyacınız olan verileri Airtable’a gönderebilirsiniz.
airtable-logo

Analiz Otomasyonları

01

Duygudurum Üzerinden Verileri Raporlanmak

Araştırma öncesi oluşturacağınız yapılandırmadan bahsetmiştik burada yapacağınız kullanıcı görüşmelerinden sonra oluşturulan yolculuk haritası adımları ile duygudurum bulgu alanının ilişkilendirmesi yapılarak, kullanıcının hangi adımda ne hissettiğine dair anlık rapor oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.
airtable-logo
02

Tek Seferde Yüzlerce Post-it Eklemek

Google Sheet içerisinde verilerinizi analiz ederken, fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve planlarınızı kolay bir şekilde Miro’ya taşıyabilirsiniz. Taşımak istediğiniz alanı seçip kopyaladığınızda, her bir hücre bir post-it olarak Miro alanında oluşturulabilir. Fakat eklenti farklı tarayıcılarda çalışmayabiliyor, eğer sorun yaşarsanız Chrome’da deneyebilirsiniz.
google-sheets-logo
miro-logo
03

Affinity Map Oluşturmak

Bir Typeform formu üzerinden verilerinizi toplamaya başlamadan önce oluşturacağınız Google Sheet entegrasyonu sayesinde form yanıtlarınız anlık olarak bir Google Sheet dokümanına yansıtılabilir. Bu döküman içerisinde ihtiyacınız olan filtrelemeleri yaparak istediğiniz yanıtları set halinde Miro’ya yapıştırıp Miro çalışma alanı içerisinde Affinity Map çalışması gerçekleştirebilirsiniz.
typeform-logo
google-sheets-logo
miro-logo
04

Daha Etkileşimli Formlar Yapmak

Typeform yanıtlarını Google Sheet’e bağlayabildiğiniz gibi Airtable entegrasyonu da yapabilirsiniz. Typeform’da oluşturduğunuz anketlerden gelen yanıtların Airtable veritabanına otomatik olarak yüklenmesini sağlamış olursunuz. Airtable veri alanlarınıza karşılık gelen tipte Typeform soru tiplerini de oluşturmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.
typeform-logo
airtable-logo
05

Videolardan Analiz Yapmak

Sonix Türkçe dili desteği de olan bir "videoyu metne dönüştürme" aracıdır. Videoask ile insanlara sorduğunuz araştırma sorularının video karşılıklarını Sonix.ai'ya gönderip videoda söylenenlerin metin karşılığını alabilirsiniz. Transkript araçları arasından Türkçe transkript seçeneği sunan Sonix.ai’nin şu an için bazen verimsiz çalışabildiğini söylemekte fayda var. Ancak iyi çalıştığı durumlarda kullanıcı görüşmelerinizin ardından videoları izleyip metinleri çıkarmaya çalışmak yerine direkt analize başlayabilirsiniz.
videoask-logo
sonix-logo
Videoask ile gelen yanıtlardan çıkarılan metinleri Airtable'a aktarmak ister misiniz? En güzel analiz aracı olan Airtable sayesinde zaman kazanır ve yanıtlarınızı tek bir yerde toplamış olursunuz. Tek yapmanız gereken şey Zapier ile entegre etmek.
sonix.ai-logo
zapier-logo
airtable-logo
06

Videoları Hikayeleştirmek

Videodan kolay analiz yapmanın bir diğer yoluuygulamasıdır. Kullanılabilirlik testi kayıtlarınızı bu araç içerisine yükleyip metinlerin çıkartılmasını Daha sonra analiz için öne çıkmasını istediğiniz kısımları vurgulayabilir ve bunlara etiket verebilirsiniz. Tüm etiketlerinizi bir arada görüp, ekibinizle işbirliği yapabilirsiniz. Dovetail’i, Zapier sayesinde Slack aracına bağlayarak fikirlerinizi Slack kanalınızda paylaştığınız an Dovetail içerisine not olarak düşmesini sağlayabilirsiniz.
dovetail-logo
zapier-logo
slack-logo

Çıktı/Gösterim Otomasyonları

01

Otomatik Rapor Oluşturmak

Airtable Page Designer Block özelliği ile otomatik raporlar oluşturabilirsiniz. Bu özellik Airtable'daki verileri kullanarak PDF raporları oluşturmanıza olanak tanır. Çok kolay ve esnek bir modüler yapıya sahip olduğunu özelliği denediğinizde göreceksiniz.
airtable-logo
02

Persona ve Yolculuk Haritaları Oluşturmak

Page Designer Block’u kullanarak istediğiniz tasarıma uygun olarak şablon oluşturabilir, Airtable içerisindeki Persona verilerinize göre şablona yeni alanlar ekleyerek zenginleştirebilirsiniz. Airtable içerisindeki her bir satırınız birer personaya dönüşür. Aynı şekilde personalarınıza uygun yolculuk haritaları oluşturmak içinde aynı eklenti ile yapabilirsiniz. İpucumuz, her bir persona için ayrı oluşturacağınız yolculuk haritalarında her bir satıra ait veriler tek bir satırda yer almalıdır.
airtable-logo
Airtable içerisinde persona bilgilerinizi girdiniz ve personalarınız için fotoğraf ihtiyacınız mı var? Airtable Blocks içerisinde hazır Pexels Block’unu kullanabileceğiniz gibi Scripting Block'ta bulunan Unsplash Script Block’u kullanarak da stok resimler arayabilir ve bunları verileriniz arasına çekebilirsiniz.
airtable-logo
03

Sunburst Oluşturmak

Web clipper üzerinden toplanan Benchmark verileri Scripting Block’un içerisinde oluşturulacak bir Sunburst oluşturma kodu ile hızlı bir şekilde Sunburst gösterime dönüştürülebilirsiniz.
airtable-logo
04

Otomatik Banner Üretmek

Airtable’daki verilerinizi kullanarak, sürükle-bırak yöntemi ile bir kez tasarlayıp yeniden kullanabileceğiniz sosyal medya şablonlarını otomatik olarak oluşturmak için tek yapmanız gereken Airtable ve Bannerbear’ı entegre etmek olacaktır.
airtable-logo
05

Tasarımlardan Sunuma Aktarmak

Zeplin projelerinizi Google Slaytlara dönüştürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google ve Zeplin hesabınıza bağlanıp bir sonraki adımda istediğiniz projeyi seçmeniz olacaktır. Ardından sunumunuzu hazır göreceksinizdir.
zeplin-logo
Bir diğeri ise Chrome da bulunan “Figma to Google Slides” eklentisi. Bu eklenti sayesinde Figma tasarımlarınızı da birer Google Slayt sunumuna dönüştürebilirsiniz.
06

Sunumlara Otomatik Veri Doldurmak

Aynı formatta olan sunumlarınızda sadece içeriklerinizin değiştiği bir yapınız var ise ve her defasında kopyala-yapıştır yapmak istemiyorsanız bir entegrasyon kurarak Google Slaytlarınızı özelleştirebilirsiniz. Örneğin Zapier’de Google Slide ile entegrasyon kurulabilecek araçları inceleyip (Google Sheet, Airtable vb.) bu araçları veritabanınız olarak kullanabilirsiniz. Kuracağınız entegrasyon sayesinde bu verileriniz otomatik olarak slayta dönüştürülebilir. Ek olarak Github’da bulunan Javascript kodu ile Google Slide oluşturma seçeneğini de bu linkten inceleyebilirsiniz.
data
zapier-logo
google-slides-logo

İlham Otomasyonları

01

Günlük İlham Almak

Zapier, üretkenlik ve süper güçlerini bulmak için Dribbble'ı Slack kanalınıza anında bağlayarak benchmark çalışmanızı otomatikleştirmeyi sağlar. Böylelikle günlük ilham alabileceğiniz projeler sizin için hazır hale gelir.
zapier-logo
slack-logo
02

Günlük Tasarım Kaynaklarına Ulaşmak

Slack aracınıza RSS entegrasyonu ekleyebilirsiniz. Sonrasında RSS MIX ile dilediğiniz kanala, istediğiniz sayıda kaynağın url’sini kopyala-yapıştır yapabilir ve Slack'te güncelleme almanıza olanak tanıyabilirsiniz. Böylelikle çeşitli kaynaklardan belirli periyotlar ile besleniyor olursunuz.
rss-mix-logo
slack-logo

Tasarım Otomasyonları

01

Gerçek Verilerle Tasarım Yapmak

Google Sheet Sync eklentisi sayesinde Figma tasarımınıza veri çekerek tasarımlarınızı doldurabilirsiniz. Tüm verileri içeren e-tablonuzu hazırladıktan sonra verilerinizin önüne “#” ifadesini ekleyerek ilk sütun adını Figma'nın katman adıyla eşitlemeniz verileri aktarmak için yeterli olacaktır.
puzzlegoogle-sheets-logo
Bu yöntemi Airtable ile de yapabilirsiniz. Figma ve Adobe XD ile yaptığınız tasarımlarınıza zahmetsizce gerçek veri çekebilirsiniz. Bu eklenti için tek yapmanız gereken Airtable veri alanlarınız ile tasarımınız içerisindeki katmanlarınızı eşleştirmek olacaktır. Verileriniz ürün resimleri ve metin gibi içerikler olabilir. Lorem ipsum’lara gerek kalmadan gerçek verilerle oluşturarak tasarımlarınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.
adobe-xd-logo
puzzleairtable-logo
02

Tasarım Standartlarını Kontrol Etmek

Web Sayfası İçeriklerinin Erişebilirlik Klavuzu (WCAG); web sitede yer alan görsel ögelerin (yazı fontunun okunaklığı, yazı karakteri, resim) kontrolünden, sayfaların yüklenme sürelerinden, site içi navigasyonu sağlamaya kadar birçok konuda standartlar içerir. Web sayfanızın WCAG Standartlarına uygun olarak tasarlanmış olması, arama motorlarında ilk sayfalarda görüntülenmesi için etkili bir faktördür.
puzzle
Peki siz tasarımlarınızı yaparken bunun otomatik kontrolünün yapılmasını istemez miydiniz? Figma ve Sketch’te yaptığınız tasarımları Able, Contrast Checker, Color Blind, Focus Orderer eklentilerini yükleyerek tasarım kontrollerinizi yapabilirsiniz.
puzzlesketch-logo
03

Moodboard Yapmak

Miro’da Moodboard yapmak çok kolay! Tek yapmanız gereken Google Image Search dirdikten sonra Miro içerisinde doğrudan uygulama ile seçtiğiniz görselleri almak. Böylelikle sekmeler arasında kalmadan tek bir araç üzerinden işleminizi yapabilirsiniz.
puzzlemiro-logo
04

Tasarıma İkonlar Bulmak

Tasarım yaparken Figma’dan ayrılmanıza gerek kalmadan ikonlara hızlıca ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken “Icons8” eklentisini yüklemek olacaktır. 32 farklı stilde, binlerce png ve svg formatında simgeye artık kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Böylelikle tasarımcılar olarak, doğru zamanda uygun tasarım ögeleriyle fikirlerinizi ifade edebiliyor olacaksınız.
puzzle
05

Tasarıma Logolar Bulmak

Bir şirketin logosunu aramak artık sizin de canınızı sıkıyor mu? Sketch, Figma ya da Adobe XD hangi tasarım programında olursanız olun tek yapmanız gereken Brandfetch eklentisini yüklemek! Çünkü bu eklenti size zaman kazandıracak. Aradığınız markanın adını girin ve logo ya da sosyal medya simgelerini anında tasarım yaptığınız programa alın.
puzzlesketch-logo
puzzle
puzzleadobe-xd-logo
06

Sketch’e Özel Eklenti Kullanmak

Temel sketch işlemlerinizi Automate Sketch paketini kullanarak daha verimli bir hale dönüştürebilirsiniz. Boyut, metin, font seçimi, renk seçimi gibi geniş bir alanda otomasyon seçenekleri sunan bu paket sayesinde manuel işlemlerde daha az zaman harcayabilir, tasarımlarınızı daha hızlı düzenleyebilir ve özgünlük gerektiren noktalara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
puzzlesketch-logo

Revizyon Otomasyonları

01

Tasarım Değerlendirmek

Sketch için Miro eklentisini yükleyerek, tasarımlarınızı Miro’nun panosuna hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Böylelikle müşteriniz ya da ekibiniz ile tasarımları değerlendirme toplantısını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gelen bir revize sonucu tasarımda bir değişiklik yaptığınızı farz edelim, böyle bir durumda tekrar yüklemem mi gerekir diye düşünmeyin. Tek bir tıklama ile tekrar yüklemeden güncelleme yapabiliyorsunuz.
puzzlesketch-logo
02

Tasarım Oylamak

Tasarımınızda birden fazla versiyon/alternatif denediniz ve ekibinize veya müşterinize danışarak bir karar mı alınmasını istiyorsunuz? Tasarım dosyanızı iletmek ya da tek tek png alıp atmak yerine tasarımlarınızı aktardığınız Miro üzerinden oylama eklentisi olan "Voting" ekleyerek süreyi ve oy sayısını belirleyip en iyi fikrin hızlıca kazanmasını sağlayabilirsiniz.
puzzlemiro-logo
03

Müşteri Yorumları Almak

Invision ile yapmış olduğunuz tasarım prototiplerini slack eklentisi ile bağlayarak paydaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Gelen yorumları bildirim olarak alır, durum değişikliklerinden güncel olarak haberdar olursunuz. Tasarım geri bildirim sürecinizi doğrudan slack üzerinden yönetebilirsiniz.
invision-logo
zapier-logo
slack-logo

Prototip Otomasyonları

01

Site Haritası ile Prototip Yapmak

 Ayrıntılı bir site haritası her zaman proje sürecine katkıda bulunarak gereksinimlerin daha rahat görülmesini ve düzeltilmesini sağlar. Peki oluşturduğunuz site haritası ile prototip yaptığınız aracın birleşmesi fikrine ne dersiniz? Flowmapp aracı sayesinde görsel bir site haritası oluşturur ardından Figma ile bağlantı kurarak prototipini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle müşteriniz veya ekibinizle tek bir platform üzerinden iletişimi sağlayabiliyor olursunuz.
flowmapp-logo
02

Tasarım ve Prototipi Tek Araçta Birleştirmek

Tasarım dosyaları, prototipler ve yorumlar tek bir yerde! 
Principle: Principle ile animasyonlar yapabildiğiniz gibi Sketch ve Figma’da bulunan tasarımlarınız için prototipler de yapabilirsiniz.
sketch-logo
puzzleprinciple-logo
Marvel: Sketch’in Marvel ile senkronize olması için Marvel eklentisini yükleyerek tasarımlarınızı içe aktarabilirsiniz. Figma tasarımlarınız için “Marvel Prototyping“ eklentisini indirerek prototiplerinizi yapabilirsiniz.
sketch-logo
puzzlemarvel-logo
Invision: Invision Craft ile Sketch tasarımlarınızı prototipleyebilirsiniz. Bu eklentiyi Sketch'e yükledikten sonra Sketch ve InVision arasında sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz. Tasarım ve prototipleme süreçlerini birleştirerek yüksek kaliteli prototipleri hızla dışa aktarabilirsiniz.
sketch-logo
puzzleinvision-logo

Yazılım Otomasyonları

01

Tasarımdan Hızlı Kod Almak

Sketch ve Adobe XD ile yaptığınız tasarımların HTML&CSS kodlarını alabileceğinizi biliyor muydunuz? Tasarım dosyanızın kodunu Anima eklentisi sayesinde tek bir tıklama ile dışa aktarın. Tasarımı yüksek kaliteli koda dönüştürmek Anima'nın temel görevi olacaktır.
sketch-logoadobe-xd-logo
anima-logo
02

Kod’dan Tasarıma Aktarmak

Tasarımını beğendiğiniz bir sitenin stillerini Figma tasarımınıza aktarmak nasıl bir fikir olurdu? Eğer güzel diyorsanız “HTML to Figma” eklentisi hoşunuza gidecektir. Bu eklenti sayesinde canlı bir sitenin stillerini kolayca içe aktararak kendi tasarım bileşenlerinize dönüştürebilirsiniz.
puzzle

Test Otomasyonları

01

Tek Araçtan Performans Takip Etmek

CrUX Dasboard’u, siteniz için size özel kullanıcı deneyimi ve performans ölçümlerini takip etmeyi ve raporlamayı sağlar. CrUX, Google Data Studio üzerine kurulmuştur. Tüm veri kaynaklarınızı bir araya toplar ve son gelen veriler ile otomatik olarak senkronize edilir. Ayrıca dashboardunuzu ekibinizdeki herkesle kolayca paylaşabilir ve ortak çalışabilirsiniz.
puzzlegoogle-data-studio-logo
02

Duygudurum Analizi Yapmak

Bubble üzerinden hazırlanan web sitesi hakkında gelen geri bildirimlerin düzenli analizini yapmak ve bu verileri bir Google E-tablosuna aktarmak için Parabola'yı kullanın. Bubble aracı ile geri bildirimleri daha iyi anlamak için yorumları duygu durum analizine dönüştüren ve Google NLP API kullanan “Sentiment Analysis” entegrasyonunu ekleyebilirsiniz. İngilizcede daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.
puzzleparabola-logo
03

Tasarımdan Yazılıma Doğru Aktarmak

Figma tasarımlarınızı canlıya aldığınız web sitesi ile geliştirme yapılarınızı karşılaştırabilirsiniz. Pixelay, Figma tasarımınızı ve yazılımda kodlanan tasarım arasındaki farkları ortaya çıkararak size zaman kazandırır. Pixelay ile Web sitelerinizi ve tasarımlarınızı saniyeler içinde doğrudan Figma'dan senkronize edin.
puzzle

Otomasyon Kiti

Tasarım süreçlerinizi nasıl otomatize edebileceğinize dair bilgiler verdik. Şimdi ise bu döngünün olmazsa olmazı araçları ve eklentileri sizinle bir kit halinde paylaşıyoruz. Buradan istediğiniz araç ve eklenti hakkındaki bilgilere daha detaylı ulaşabilirsiniz.
zeplin-logo
Zeplin
Tasarımcı ve yazılımcı arasındaki husumeti bitirmeye and içmiş, tasarımların daha kolay yazılıma aktarılmasını sağlayan araç.
airtable-logo
Airtable
Renkli bir excel’e benzeyen ama çok daha etkileşimli ve farklı araçlarla entegre olabilen hali.
zapier-logo
Zapier
Otomasyon dünyasının gözdesi, servisleri birbirine bağlamanızı sağlayan süper araç.
videoask-logo
VideoAsk
İnsanlardan video cevaplar almanızı sağlayan Typeform’un video versiyonu.
typeform-logo
Typeform
Özellikle mobilde veri almayı kolaylaştıran form oluşturma aracı.
segment-logo
Segment
Müşteri verilerini akıllı bir şekilde işleyen sihirli bir araç.
miro-logo
Miro
Yeni dönemin popüler whiteboard, birlikte çalışma, workshop yapma ve hatta sunum yapma aracı.
sonix.ai-logo
Sonix.ai
Türkçe için %40-%50 verimle çalışan, video ve sesleri metinlere dönüştüren araç.
dovetail-logo
Dovetail
Kullanıcı araştırmalarında, araştırma ekiplerinin alet çantasının vazgeçilmezi olma konusunda oldukça iddialı.
slack-logo
Slack
Ekiplerin iç iletişiminde kullanılan araç.
marvel-logo
Marvel
Tasarımcıların prototipleme konusunda süper kahramanı olmak isteyen bir araç.
rss-mix-logo
RSS MIX
RSS kaynaklarını birleştirmeye yarayan araç.
figma-logo
Figma
Entegrasyonlarıyla birlikte alanın liderliğine göz dikmiş durumda olan online arayüz tasarlama aracı.
sketch-logo
Sketch
Adobe’un tahtını sallamış ama şu an Figma tarafından tahtı sallanan tasarım aracı.
adobe-xd-logo
Adobe XD
Arayüz tasarımları için ortaya çıkmış bir Adobe ürünü.
invision-logo
Invision
Tasarımları prototipleyip daha iyi sunabileceğiniz, işbirliği sağlayan araç.
principle-logo
Principle
Tasarımların akışlarını animasyonlar ve etkileşimler ile süsleyerek prototiplemek isteyen tasarımcıların gözdesi bir araç.
flowmapp-logo
FlowMapp
Tasarım akışlarını bir bakışta görebileceğiniz sezgisel site haritaları oluşturabileceğiniz bir araç.
anima-logo
Anima
Tasarımları yüksek kaliteli koda dönüştürmeye yarayan araç.
bubble-logo
Bubble
No-Code yazılım geliştirme aracı.
parabola-logo
Parabola
Farklı araçlardan veri alıp, veri aktarabileceğiniz bir araç.
google-data-studio-logo
Google Data Studio
Google’ın farklı kaynaklardan verileri analiz edebilmenizi sağlayan aracı.
puzzle
Vision Block
Google Vision API kullanarak resimlerdeki nesne, logo ve metinleri bir yapay zeka desteğiyle tanımlamayı sağlayan Airtable Block’u.
puzzle
Web Clipper Block
Web sitelerinde gezinirken bir tarayıcı eklentisi ile istenilen ekran görüntüleri ve metinleri Airtable alanına göndermeyi sağlayan Airtable Block’u.
puzzle
Page Designer Block
Bu block içerisinde oluşturulan tasarımları Airtable verileri ile doldurabilirsiniz.
puzzle
Chart Block
Çalışma alanı içerisindeki verilerin grafik olarak gösterilmesini sağlayan Airtable Block’u.
puzzle
Figma to Google Slides
Figma tasarımlarınızı sunum formatına dönüştürmek bu eklentiyle oldukça kolay.
puzzle
Bannerbear
Bannerlarınızı tek tek oluşturmakla uğraşmak yerine formatınızı hazırlayın, Bannerbear sizin yerinize Airtable verileriyle oluştursun.
puzzle
Unsplash
Verileriniz için stok görsele mi ihtiyacınız var? Unsplash Block burada imdadınıza koşuyor. Diğer Alternatif Block: Pexels
puzzle
Pexels
Verileriniz için stok görsele mi ihtiyacınız var? Pexels Block burada imdadınıza koşuyor. Diğer Alternatif Block: Unsplash
puzzle
Scripting Block
Javascript ile kendi otomasyonlarınızı kurmak artık çok kolay, ihtiyaçlarınıza özel çözümleri biraz javascript bilgisiyle kendiniz oluşturabilirsiniz.
puzzle
Google Sheet Sync
Google Sheet üzerindeki verileriniz ile Figma’daki tasarımlarınızı gerçek veriler ile doldurabilirsiniz.
puzzle
Airtable to Figma
Airtable verileri ile Figma’daki tasarımlarınızı gerçek veriler ile doldurabilirsiniz.
puzzle
Airtable for Adobe XD
Airtable verileri ile Adobe XD’deki tasarımlarınızı gerçek veriler ile doldurabilirsiniz.
puzzle
WCAG
Tasarım kurallarına uygun tasarım yapmanız için kontrol edebileceğiniz eklentiler içerir.
puzzle
Google Image Search
Resim arama işlemlerinizi Miro ekranı üzerindeyken Google Image Search eklentisini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
puzzle
Icons8
Figma'da tasarım sayfanızdan ayrılmanıza gerek kalmadan ikonlara tek tıkla ulaşabileceğiniz eklenti.
puzzle
Brandfetch
Logo aramanın bir eziyet olmaması için düşünülmüş güzel bir eklenti.
puzzle
Automate Sketch
Sketch için hazırlanmış otomasyona özel bir eklenti paketi.
puzzle
Voting
Workshoplar sırasında hızlıca katılımcıların düşüncelerini bu oylama aracıyla sağlayabilirsiniz.
puzzle
HTML to Figma
Web sitesinin linkini kopyalayıp bu eklentiye yapıştırarak Figma’ya otomatik olarak parça parça taşıyabilir ve istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.
puzzle
Sentiment Analysis
Google NLP API desteğiyle çalışan bu araç sayesinde kullanıcılarınızın cümlelerinin duygudurum analizini yapay zeka desteğiyle gerçekleştirebilirsiniz.
puzzle
CrUX Dashboard
Data Studio üzerine kurulmuş olan Crome UX Raporu sayesinde kullanıcı deneyimi ve performans ölçümünüzü takip edebilirsiniz.
puzzle
Pixelay
Yayında olan bir ürünün iyileştirmelerini yaparken mevcut hali ve yeni hali arasında kolayca karşılaştırma yapmanızı sağlayan bir eklenti.
puzzle
Invision Craft
Sketch tasarımlarınızı Invision ile senkronize etmenizi sağlar.
puzzle
Marvel Prototyping
Sketch tasarımlarınızı Marvel ile senkronize etmenizi sağlar.
puzzle
Marvel Prototyping
Figma tasarımlarınızı Marvel ile senkronize etmenizi sağlar.
puzzle
Principle for Mac
Figma tasarımlarınızı Principle ile senkronize etmenizi sağlar.

Bültenler

Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlası hakkında içerikler paylaşıyoruz.
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.