uzay
Proje

Koç Finans Websitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Koçfinans ile gerçekleştirilen projede, markanın farklı kitlelere sunduğu tüm krediler için online başvuru ve takip akışları oluşturuldu. Bu akışlar oluşturulurken kredi başvuru noktaları ve gerçek müşteriler ile görüşülerek farklı fikirler alındı. Daha sonra oluşturulan akışlar, farklı form yapıları üzerinde test edilerek mevcut haline getirildi. Akışlar sonrasında oluşturulan kurumsal web sitesi yapısı ve görsel konsept ile tüm ürünler bir araya getirilerek yayına alındı.

Neler Yapıldı?

21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
7
#
Kart Gruplama
Kart Gruplama, hedef kitlenizdeki katılımcıların sınıflandırılmak istenen içerik etiketlerini kendilerine göre anlamlı olan kriterlere göre gruplandırdığı bir araştırma yöntemidir. Bu yöntem, hedef kitlenin etki alanı bilgisinin nasıl yapılandırdığını ortaya çıkarır ve kullanıcıların beklentilerini karşılayan bir bilgi mimarisi oluşturmaya zemin sağlar.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.

Neler Tasarladık?