uzay
Proje

LC Waikiki Web Sitesi ve Mobil Uygulama Kullanılabilirlik Testleri

Müşteri
app-storegoogle-play

LC Waikiki mobil uygulaması ve web sitesi için, kullanıcıların keşfetme deneyimleri, üyelik giriş süreçleri, ürünlere ulaşma yolları, arama, yönlendirmeler, checkout süreçlerini incelemek ve kullanılabilirlik problemlerini tespit etmek amacıyla kullanılabilirlik testleri gerçekleştirildi. Uzman analizi ile mevcut sitedeki problemler incelendi. Araştırma analizlerinden sonra ortaya çıkan bulgular değerlendirilerek, problemlere yeni çözüm önerileri geliştirildi.

Neler Yapıldı?

12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
18
#
Uzman Analizi
Uzman Analizi, bir arayüzün, bir araştırmacı tarafından önceden belirlenmiş kullanılabilirlik kuralları setlerine göre test edilip; eksikliklerinin, hatalarının ve iyi yönlerinin ortaya çıkartılmalarını sağlayan araştırma tekniğidir.

Neler Tasarladık?