uzay
Proje

Kahve Dünyası Mobil Uygulama Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Kahve dünyası mobil uygulama projesinde yapı, müşteriyi tanıma hız yenilik üzerine kurularak, iç ekip görüşmeleri ve bağlamsal görüşmeler ile kapsamlı araştırma gerçekleştirildi. Analizler sonucu elde edilen bulgular üzerine, benchmark ve netnografi çalışmaları gerçekleştirilerek, çözüm önerileri sunuldu. Fonksiyonlar belirlenerek wireframeler ile görselleştirildi. Kahve dünyası yapısına uygun müşteriyi tanıyan hızlı yenilikçi bir kahve deneyimi ve kahve dünyasını yansıtan arayüzler tasarlandı.

Neler Yapıldı?

19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
22
#
Direkt Gözlem
Kullanıcıların ihtiyaç ve davranışlarını anlamak için günlük hayattaki ürün/servis kullanım süreçlerini gözlemlemektir.
10
#
Bağlamsal Görüşme
Bağşamsal Görüşme, son kullanıcının kendi ortamında gerçekleştirilen bir konu çerçevesinde kullanıcı davranışları ve tutumları hakkında veri toplamak amacıyla yapılan görüşmelerdir. Bu servisimiz ile müşterinizin hayatına dahil olun.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
14
#
Netnografi
Netnografi, online platformlar üzerinde yapılan etnografik araştırmalardır. Netnografi ile hedef kitlenizin kim olduğu, hikayeleri, ürün veya servisle deneyimleri topluca konuşmuş oldukları platformlardan toplanabilir. Müşterilerinizin dijital dünyalarına hakim olun.

Neler Tasarladık?