uzay
Proje

Tofaş Fiat Yol Arkadaşım Mobil Uygulama Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Fiat ile bir konsept olarak ortaya çıkan 'Connected Car' projesi geliştirilerek Fiat Yol Arkadaşım ürünü oluşturuldu. Mobil uygulama ve responsive web olarak çalışılan proje fazlandırılarak kullanıcı deneyimi tasarımı ve arayüz tasarımı aşamaları hazırlandı. Yazılım süreci boyunca hem kullanıcı, hem de iç ekip testleri ile ilerlendi. Ürün yayına girdikten sonra kullanıcı deneyimini geliştirmek adına çeşitli araştırmalar ve alternatif güncel konsept çalışmaları gerçekleştirildi. Halen araştırma ve tasarım geliştirme sürecinde birlikte çalışılmaktadır.

Neler Yapıldı?

19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
16
#
Prototipleme
Prototipleme, yayına girmemiş bir web sayfasının modellenmesi, nasıl görüneceği ve çalışacağının gösterildiği ön sürümünün oluşturulmasıdır. Prototip üretip zamandan kazanın.

Neler Tasarladık?