uzay
Proje

X-cite Mobil Uygulama Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Mevcut uygulama deneyiminin müşteri ve iç ekip ile değerlendirilmesi ile başlayan süreçte, trendler ve rakip analizi yapılarak iyileştirme kararları alındı. Müşteriler için en yaygın kanal olan mağazalarda yapılan gözlemler ile de desteklenerek yeni akışlara ait tasarımlar çalışıldı. Farklı teslimat seçenekleri, "Flash Deals" ve "Offers" gibi listeler, ödeme seçenekleri, karşılaştırma gibi fonksiyonlar için en iyi deneyimi kurgulamak adına prototip testleri ile tasarımlar değerlendirildi ve son düzenlemeler yapılarak uygulama mağazalarına sunuldu.

Neler Yapıldı?

4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
14
#
Netnografi
Netnografi, online platformlar üzerinde yapılan etnografik araştırmalardır. Netnografi ile hedef kitlenizin kim olduğu, hikayeleri, ürün veya servisle deneyimleri topluca konuşmuş oldukları platformlardan toplanabilir. Müşterilerinizin dijital dünyalarına hakim olun.
11
#
Derinlemesine Görüşme
Derinlemesine Görüşme, projenin odak konusuyla ilgili (örneğin, kullanım, davranışlar ve alışkanlıklar) birebir ve yüz yüze oturumlarda bu konu hakkında tutum ve davranış toplama amacıyla kullanıcıya sorular sorulan bir araştırma tekniğidir. Bu servisimiz ile müşterilerinizin hikayelerini dinleyin.
20
#
Mental Model Diyagramı
Yol haritanızı belirleyin.
12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.

Neler Tasarladık?