uzay
Proje

Yataş Web Sitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Yataş ile yaptığımız projede web sitesi üzerinde yaptığımız araştırma, UX ve UI çalışmaları doğrultusunda yeni bir online şube oluşturduk. Tasarladığımız ürün kullanıcılara online olarak uyku ürünleri satın alma imkanı sağlarken, aynı zamanda kullanıcılara kendilerine özel yatak çeşitlerini bulmalarına da imkan sağlıyor. Online ve offline deneyimin birleştiği web sitesi, Yataş'ın 24 saat açık mağazası olarak konumlandırıldı.

Neler Yapıldı?

21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
11
#
Derinlemesine Görüşme
Derinlemesine Görüşme, projenin odak konusuyla ilgili (örneğin, kullanım, davranışlar ve alışkanlıklar) birebir ve yüz yüze oturumlarda bu konu hakkında tutum ve davranış toplama amacıyla kullanıcıya sorular sorulan bir araştırma tekniğidir. Bu servisimiz ile müşterilerinizin hikayelerini dinleyin.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.

Neler Tasarladık?