KARİYER HEDEFLERİNİZE ULAŞIN!

Userspots Akademi Yol Haritası

Userspots Akademi; Userspots çalışanlarının ve Userspots dışından birçok profesyonelin hazırladığı onlarca online ve offline eğitimin bir arada bulunduğu, UX alanında gerçekleştirdiğimiz etkinlik içeriklerinin yer aldığı geniş kapsamlı bir eğitim platformu. 

Bu bültenimizde sizler için Userspots Akademi içerisinde takip edebileceğiniz; sizi UX alanında ilerlemek istediğiniz kariyer hedefine ulaştıracak bir yol haritası hazırladık! Kariyer adımlarınızı atacağınız bu yolda; sorularınıza yanıt bulmanız ve konumunuzu saptamanız noktasında size yardımcı olacağız.

Hazırsanız Yola Koyulalım!

ADIM 1

Bilgi kaynaklarını inceleyin.

Userspots Akademi’deki yolculuğun ilk adımı öğrenmekten geçiyor. Eğer tasarım odaklı bir kariyer planına sahipseniz öğreneceklerinizin pek de sınırı yok. Önem verdiğiniz ve ilgi duyduğunuz konularla ilgili keşifler yapmak, yeniliklerin gerisinde kalmamak için hem düzenli olarak yayınladığımız içeriklerimizi takip edebilir hem de 1000’den fazla üyemizin olduğu komünitemize dahil olarak iletişim ve paylaşım kanallarıyla birlikte keyifli bir keşfetme sürecine katılabilirsiniz.

ADIM 2

Kendinizi keşfetme yolunda ilk adımları atın!

Öğrenme aşamasından üretim anlamında neler yapabileceğimizi keşfetme aşamasına geçelim mi? Öğrenmede olduğu gibi öğrendiklerini uygulamada da asla sınır yok, önemli olan bu hedefte ilk adımı atabilmek! Userspots olarak kullanıcı deneyimi disiplinine giriş yapmanın en iyi yolunun, iyi tasarlanmış bir eğitim deneyiminden geçtiğine inanıyoruz. Son sınıf öğrencisi ya da yeni mezun, tasarım alanında iş tecrübesi olup UX’e yönelmek isteyen ya da tasarım geçmişi olmayan ama kariyer değişikliği yapmak isteyen herkese uygun; uzman eğitmenler eşliğinde, öğrendiklerini pratiğe dönüştürme imkanı sunan programlarımıza katılabilirsiniz.

Userspots Bülten

Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projelere yönelik kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasını üyelere ulaştıran bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl!
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.
ADIM 3

Bir yıllık Userspots Akademi serüveninde yerinizi alın!

Bu adımda size; UX alanındaki kariyer hedefinizin temellerini nasıl atacağınız konusunda yol gösteriyor olacağız. Bir tasarımcı olarak mutlaka bilmeniz gerekenleri temel eğitimlerimiz altında derledik. Öğrenirken bir yandan da pratikte geliştireceğiniz bu bilgiler ile bir tasarım sürecinin nereden başladığını, hangi aşamalarında neler yapmanız gerektiğini keşfedeceksiniz. Ayrıca yakında hayata geçireceğimiz yeni bir yapı ile tüm bu deneyim sürecine uzun soluklu katılma şansı yakalayarak tüm temel eğitimleri alabilecek, uzun soluklu bir katılımla sonunda bol verimli bir eğitim sürecini tamamlayabileceksiniz. Profesyonel iş gücünüzü geliştirmenizde yardımcı olacak eğitimlerimize de yine bu adımda dahil olabilirsiniz.

ADIM 4

Akademi'deki gelişiminizi sürdürmeye devam edin!

Tasarım dünyasına nereden giriş yapmak istediğinizi belirlediniz, neleri öğrenmeye ihtiyacınız olduğunu tespit ettiniz ve öğrenmek için gerekli temel eğitimlere katılıp deneyim dolu bir ilerleme kaydettiyseniz öncelikle tebrikler, Userspots Akademi’deki yolculuğunuz başarıyla ilerliyor demektir! Ancak yol bitmedi, daha keşfedilecek çok konu var :) Örneğin temel becerilerinizi çok yönlü yeteneklere dönüştürebilir, kariyer yolculuğunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. 4. aşamada bu adımları atmanızda kolaylık sağlayacak bir dizi eğitimimiz var. 

Hepsini incelemek için okumaya devam edin :).

ADIM 5

Farklı bakış açıları kazanın!

Hangi seviyede tasarım bilgisine ve becerilerine sahip olursanız olun her zaman yeniyi ve günceli takip etmeli, farklı bakış açılarını yakalayabilmeli ve tüm bunları ürün ya da hizmetlerinizi geliştirme noktasında kullanabilmelisiniz. Endişelenmeyin, bu noktada neye ihtiyacınız olduğunu birlikte tespit edebilir, size Userspots Akademi’de bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan en verimli yolu gösterebiliriz.

Yenilikçi bakış açıları kazanabileceğiniz eğitimlerimizi incelemeniz yeterli:

DAVRANIŞSAL PAZARLAMA
01 - YENİLİKÇİ PAZARLAMA
DAVRANIŞSAL PAZARLAMA

Davranışsal Pazarlama Eğitimi, ekonominin sürekli değişim içerisinde olduğu bu çağda pazarlamacılara; ”İnsan nasıl karar verir? Davranış değişikliği nasıl desteklenir? Uzun soluklu bir marka inşasının temel taşları nedir?...” gibi temel sorulara, yeni ve daha verimli bir perspektiften yaklaşma fırsatı sunuyor. Bu eğitim sayesinde her seviyeden pazarlama profesyonelleri mesleklerine yeni bir bakış açısıyla bakabilecek ve yeni çağın getirdiği trend ve bilgileri kendi işlerine entegre etme becerisi kazanmış olacaklar. Eğitimde odaklanılan konulardan biri olan Rasyonalite Miti kavramı: ‘İnsan zihninin temel amacı sizi sağ tutmaktır!’’ diyerek insan zihninin psikolojik yansımaları üzerinde duracak ve duygularınızın karar vermede sizi ne kadar etkilediğini görmenizi sağlayacaktır.

KOD YAZMADAN START-UP KURUN
03 - ÜRÜN GELİŞTİRME
KOD YAZMADAN START-UP KURUN

Sizi No-code dünyası ile tanıştırıyoruz. Yoğun ve meşakkatli bir süreç olan girişim sürecini hayata geçirmek için bir web sitesine, bir mobil uygulamaya veya bir chatbot’a ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu eğitimimiz sayesinde sizi ilk müşteri adaylarınıza götürecek yapıyı kod yazmaya ihtiyaç duymadan geliştirebileceksiniz. Ana ürününüze ek olacak servisleri no-code ile güçlendirebilirsiniz. Airtable ile projeleriniz için veritabanı oluştururken ilişkili tablolar oluşturmayı öğrenecek ve entegrasyonu olmayan servisleriniz arasında nasıl entegrasyon kurabileceğinizi Zapier’i deneyimleyerek keşfetme fırsatı yakalayacaksınız. Hız kesmeden Webflow, Glide, Bubble gibi kod yazmayı gerektirmeden kullanılabilen araçları öğrenerek devam ettiğimiz eğitimimizde iş modelinizi zenginleştirmeye devam edeceksiniz. Daha önce canlıda sürdürdüğümüz bu eğitimi yakında daha donanımlı bir video eğitim olarak geri getireceğiz. Duyurularımızı takip etmeyi unutmayın.

ADIM 6

UX kariyeriniz için son adımları tamamlayın!

Bu adıma kadar tüm gereklilikleri yerine getirdiyseniz artık UX alanında bir kariyer sahibi olmanızda hiç bir engel yok. Tek ve son ihtiyacınız olan şey; iyi bir portfolyoya sahip olmak! Sonra sektörde kuracağınız iş bağlantıları ya da belki yurtdışında da oluşturacağınız iş alanı sizi çok daha başarılı noktalara getirecektir. Elbette Userspots Akademi ile bu kaynaklara da erişebileceksiniz! İyi bir portfolyo oluşturma imkanları, güçlü iş bağlantıları kurma fırsatı ve yurtdışı kariyerinizi kurgulamanıza yardımcı olacak araçları bu aşamada sunduğumuz eğitimlerin içerisinde bulabilirsiniz.

Bültenler

Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlası hakkında içerikler paylaşıyoruz.

USERSPOTS SPACE

Bülten Yazılarımız