uzay
Proje

Vestel Web Sitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Yaptığımız kullanıcı çalışmaları doğrultusunda ortaya çıkan bulguları değerlendirdiğimizde, orta vadeli bir optimizasyon çalışmasından ziyade yapılacak yeni bir tasarım güncellemesinin daha verimli olacağına karar vererek benchmark'lar doğrultusunda Vestel'in daha ağırlıklı kurumsal web sitesi imajına sahip online satış platformu deneyim ve tasarım olarak yenilenerek bir e-ticaret sitesi haline getirildi.

Neler Yapıldı?

21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.

Neler Tasarladık?