uzay
Proje

Yalı Spor Web Sitesi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Müşteri
app-storegoogle-play

Site içi gezinimden kullanılabilirlik bulgularına kadar tam bir deneyim incelemesi sonrasında eski web siteleri baştan sona yenilendi. Bilgi mimarisi çalışması ve sektördeki trendler üzerine yoğunlaşarak, yeni web sitelerinde akıllı filtreler, görsel ağırlıklı sayfalar ve ürün odaklı yapılar tasarlandı.

Neler Yapıldı?

21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
7
#
Kart Gruplama
Kart Gruplama, hedef kitlenizdeki katılımcıların sınıflandırılmak istenen içerik etiketlerini kendilerine göre anlamlı olan kriterlere göre gruplandırdığı bir araştırma yöntemidir. Bu yöntem, hedef kitlenin etki alanı bilgisinin nasıl yapılandırdığını ortaya çıkarır ve kullanıcıların beklentilerini karşılayan bir bilgi mimarisi oluşturmaya zemin sağlar.
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.

Neler Tasarladık?