2021
UX Takvimi

2021’e hep birlikte iyi bir başlangıç yapalım istiyoruz! Bunun için UX ve tasarım işlerimizi yıl boyu iyileştirecek, önerilerle dolu bir takvim hazırladık. Planlarınızı kontrollü yapabilmenize yardımcı olacak, kariyerinize çok yönlü katkılar sağlayacak, zaman zaman da eğlenceli deneyimlere ulaşmanızı sağlayacak bu takvimden yıl boyu destek alabilirsiniz. 
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-junuary-ocak
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
OCAK
Yeni Yılın
Yeni Planları
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
ŞUBAT
Tasarımda
Mükemmeliyetçilik
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
MART
Tasarım ve Süreç
Adaptasyonu
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
NİSAN
Servisleri Online’a
Taşımak
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
MAYIS
May the No-Code
be with you!
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
HAZİRAN
JR UX Designer
Olmak
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
TEMMUZ
Tasarım Odaklı
Düşünmek
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
AĞUSTOS
Komünitelere Dahil Olmak
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
EYLÜL
UX ve Veri
Görselleştirme
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
EKİM
Challenge Zamanı
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design
KASIM
UX ve
Black Friday Süreci
ARALIK
Son Dakikada Harikalar Yaratmak
ux_calendar_takvim_bulten_userspots
OCAK
Yeni Yılın Yeni Planları

#Yıllık Plan Nasıl Yapılır?

Çoğunluğu sürpriz olan, alışılmadık deneyimlerle dolu 2020 yılını geride bıraktık. Yılın başında yaptığımız planları sonrasında uygulayamadık belki ama yerini çok daha başka aksiyonlar aldı.

Şimdi ise yepyeni bir yıla, yepyeni planlarla başlangıç yapma vakti! Ocak ayını yıllık planlarınıza ayırın. Önümüzdeki 12 ay  hem kariyer hem de kişisel hayatınızda ne gibi hedefleriniz olabileceğini tespit etmek için en uygun zaman. Bu noktada geçmiş yıla dönüp bir bakmak, artıları-eksileri ve öne çıkan noktaları değerlendirmek iyi bir başlangıç olabilir. 2021'in geçtiğimiz yıla kıyasla daha öngörülebilir bir yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz (en azından öyle umuyoruz :)).

Uzuuun zamandır etkisinde olduğumuz ve bir süre daha etkilerini hemen her alanda hissetmeye devam edeceğimiz pandemiye uyum sağlamayı deneyimlerle öğrendik. Kalıcı etkilere (ister olumlu ister olumsuz olsun) yakın dönemde de daha iyi uyum sağlamak ve yeni bakış açıları kazanmak adına, planları yılın başındayken yapmak büyük fayda sağlayabilir.

Userspots Akademi eğitmenlerimizden Gökhan Kara’nın, LinkedIn paylaşımında da anlattığı “YearCompass” adlı yıl planlama kitapçığını tavsiye ediyoruz. Detayları ve yönlendirmeleriyle ihtiyacınız olan planlara emin adımlarla ulaşabilmenize yardımcı olacak. Tatlı tatlı ara notlarıyla da rehbere harcadığınız süreyi hem değerli hem de keyifli kılacak. Farkındalık kazanmak, günlük hayatınızda daha kontrollü ilerleyebilmek için 2021 yılınızı bu rehber eşliğinde planlayabilir ve belki de bunu alışkanlık haline getirebilirsiniz.
userspots_calendar_bulletin
ŞUBAT
Tasarımda Mükemmeliyetçilik

#Harika Şubat’ı tasarımlarına yansıt

Şubat ayının ilk gününü Pazartesi ile karşılarken son gününü Pazar ile uğurluyor olacağız. Adeta “Harika Şubat” değil de ne!? Bu yerinde, kararında ve bir parça mükemmel uyumdan esinlenerek UX takvimimizin Şubat ayını “Mükemmel Tasarım” oluşturmaya ayırmak, ayırmanıza aracı olmak istedik.

"Mükemmellik, eklenecek başka bir şey olmadığında değil, çıkarılacak hiçbir şey kalmadığında elde edilir" - Antoine de Saint-Exupéry

Alışılmış, negatif “mükemmeliyetçilik” algılarına hiç girmeden, mükemmel derken neyi kastettiğimizi Exupéry çok güzel dile getirmiş aslında. Biz de tasarımda hatta ürün tasarımında bunu “Product/market fit” yani “Ürün/pazar uyumu” olarak adlandırıyoruz. Yeni bir ürün geliştirirken “Kullanıcıların satın almayacağı ve satın almak istemeyeceği bir ürün yapma” bilinciyle hareket etmek gerekir. Bunu tam anlamıyla sağlayabilmek için ise bir metoda ihtiyaç var, o da: MVP!
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar-mvp
Minimum Viable Product anlamına gelen MVP, ürünün odaklandığı alanda hedef kitleye değer sunar. Tasarlayacağınız ürünün hitap edeceği kitleden hızlı bir şekilde geri bildirim almanıza ve ürüne pazarda ihtiyaç olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur ki ürünü hayata geçirme aşaması gerçekleşsin. MVP uzun soluklu ve kurgula-ölç-öğren döngüsünde ilerleyen bir metodolojidir. Doğru yapıldığında ise sizi, o hep aklınızda olan mükemmel/iyi (siz nasıl tanımlıyorsanız) tasarıma ulaştırır. 

MVP Nedir ve Nasıl Yapılır? adlı rehber yazımızda ihtiyacınız olan tüm detayları bulabilirsiniz.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
MART
Tasarım ve Süreç Adaptasyonu

#Mart’ta 2020, 2021, 2022..

Mart ayı artık tarihimizde bir yıl dönümü olarak yer edinecek. Pandemi ile tanıştığımız 2020 Mart ayından başlayıp sırasıyla bir yıl sonrasına dair düşüncelere kapılacağız. O halde takvimde de kendisine önemli bir yer ayırmanın vakti geldi! 1 yıl öncesine kadar işlerimizin tamamını ofisten yürütüyorduk. Kendi masamızda çalışıyor, kullanılabilirlik testleri için farklı alanlarda bir araya geliyor, ekip toplantıları için toplantı odasına geçiyor, müşterilerimizi misafir ediyor ya da biz onlara gidiyorduk. Sonra, Mart’ın ortalarında, birden evlerimize kapandık ve o zamana kadar gündemimize hiç dahil olmamış uzaktan çalışma modeline geçiş yaptık. Kısacık bir zaman diliminde kendimizi bir adaptasyon sürecinin başında bulduk.

Bir tasarım şirketi olarak biz, iş akışımızda online’ı çoğu adımda deneyimlemiş olmanın avantajıyla değişime hızla uyum sağlayabildik. Tasarımdan toplantılara, eğitimlerden ekip içi iletişime tüm süreci online’a taşımakla işe başladık. Evlerimizde çalışma ortamlarımızı kurguladık, ihtiyaçlarımızı belirledik ve tamamladık. Ara vermeden, kullanıcı odaklı yaklaşımımızdan uzaklaşmadan çözümler üretmeye devam ettik. Fizikselde bunları gerçekleştirirken online’da da çeşitli tasarım araçlarından faydalandık. Kendi deneyimlerimizi paylaşmayı ihmal etmedik ama yetmedi ülkemizdeki tasarımcılara da sorduk: evde çalışıyor olmanın artı ve eksileri neler, sürece nasıl adapte oldunuz, iş hayatı ve özel hayatın dengesini kurabildiniz mi, işinizi kolaylaştırmak için hangi araçları kullanıyorsunuz?...Tasarımcıların katılımıyla birlikte tasarım ve süreç adaptasyonunu daha iyi gözlemleme fırsatı edindik. Çıkan sonuçlar, bu kısa süredeki hızlı ve büyük orandaki değişimi değerlendirmeniz noktasında faydalı olacağına inanıyoruz.

Uç sürprizlerle karşılaştık. 2021 Mart ayı, 2022 Mart ayında ve yakın gelecekte olabilecekleri hayal etmenin ayı olsun. Yıllık takvimde, özellikle tasarım ve online dengesini önceden başarılı bir şekilde kurgulayabileceğiniz bir ay olarak yerini alsın. Sadece bir yıl öncesine giderek, artı eksi noktaları süzgeçten geçirerek önümüzdeki belirsizliklere karşı hazırlıklı olabiliriz.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
NİSAN
Servisleri Online’a Taşımak

#Servisleri online’a nasıl adapte ettik?

2020 Nisan ayı bizim için, kendi iş akışımızdan sonra müşterilerimize verdiğimiz servislerimizi de online’a adapte etme odaklı geçti. Başta herkes için zoraki oldu ama biz uzaktan da işlerin yürütülebileceğini deneyimledik. Daha yeni neler yapabileceğimizi keşfettik ve işlerimizi geliştirdik. Her şey rayına oturduktan sonra gelecek yıllarda da online’da olan varlığımızı artırabileceğimizi fark ettik. Size örnek olması amacıyla; uzaktan çalışma modelimizde servislerimizi nasıl uyguladığımızı anlattığımız bir rehber oluşturduk. Sık sık kullandığımız, iş yükümüzü kolaylaştıran online tool’lar üzerinden tavsiyelerde bulunduk.

Biliyoruz, aylar artık temsili. Zorlu başlayan sürpriz pandemi döneminin yıl dönümü sonrasında artık yeni düzene de alıştık ama her duruma her zaman hazırlıklı olmamız gerektiğini de kendimize ara ara hatırlatmakta fayda var. Yeni yılda bunu birlikte sağlayalım.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar-bulten-form-bulletin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
MAYIS
May the No-code be with you!

#Kod yazmadan app tasarlayabiliriz! 

Siz yine Mayıs’ın 4’ünü “May the 4th be with you” paylaşımlarınıza ayırın ama biz artık yeni normal takvimindeki Mayıs ayını, tasarım dünyasında yeniler listesinde yer alıp büyümeye hızla devam eden No-code ekosistemine ayırmak istiyoruz. UX severlere de bir dizi kaynakla bu ekosistemi aşılamaya niyetliyiz :)

Bilmeyen kalmasın: artık tek bir satır kod yazmadan app tasarlamak mümkün!

"Nasıl?”
sorusuna yanıt verebilmek adına biz 2020’de vaktimizin bir kısmını tamamen No-code’a ayırdık.

Ülkemizde alanında uzman isimlerin de yer aldığı eğitmenlerimizle birlikte “Kod Yazmadan Start-up Kurun” eğitimimizi online’da hayata geçirdik. 

Eğitmenlerimizden Fırat Demirel ile “No-code Girişim & Ürün Geliştirme” üzerine webinar gerçekleştirdik.

No-code ekosistemine nasıl dahil olabileceğinizi, bu amaç doğrultusunda kullanabileceğiniz araçlarla anlattık.

Eğitmenlerimizden Yücel Faruk Şahan ve Fırat Demirel ile “The Future is No-code” üzerine uzun uzun konuştuk.

No-code Friday! konseptimizle de Cuma günleri, sosyal medyamızda ve Space Club adlı komünitemizde paylaşımlar yapmaya, deneyimlerimizi paylaşmaya, öğretmeye ve öğrenmeye devam ediyoruz.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
HAZİRAN
JR UX Designer Olmak

#Nasıl UX Designer olunur?

İsmini Roma mitolojisinde gençliği sembolize eden Juno Tanrısı’ndan alan Haziran ayına da genç UX Designer teması yakışır, değil mi?

Userspots olarak bizim, UX Takvimimiz’de Junior Tasarımcılara her zaman yerimiz var. UX Designer yani Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı mesleğine aşina olan-olmayan, merak eden, ilgi duyan, hedef olarak gören kişilere de hatırlatma notumuz olsun burası. Hatta bu konuda tecrübelerimizi anlattığımız UX Kariyer Yolculuğu rehber yazımızı da iliştirelim, merak ettiklerinize yanıt olsun.

Bir de kendini UX alanında geliştirmek, portfolyo oluşturmak ve bu yönde kariyer yapmak isteyen UX Designer adaylarıyla bir araya geldiğimiz JR UX Designer adlı programımız var. 2 sezonu keyifle geride bıraktık. 3. sezona ise 22 Ocak’ta Sherlock Holmes temasıyla başladık. Katılımcılarımız konsept maceralar eşliğinde bol bol case çözümleyecek.

Eğer şu ana kadar bu programdan haberiniz olmadıysa üzülmeyin. Yıl boyu dilediğiniz zaman JR UX Designer sitemizi ziyaret edebilir, önceki sezonları inceleyebilirsiniz. 

Son olarak dinleyerek keşfetmek isteyenler için de bir podcast içeriğimiz var: JR UX Designer Olmak. Learning and Development Manager’ımız Arda ve Experience Designer’ımız İrem UX’minimal’e konuk oldular. Atilla Alışkan moderatörlüğünde JR UX Designer olmak üzerine konuştular.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
TEMMUZ
Tasarım Odaklı Düşünmek

#Design Thinking nedir?

Yılın yarısını geride bırakacağınız bu ayda; stratejilerinizi gözden geçirmeyi ve iyileştirmeyi mutlaka hedef listenize ekleyin. Bu hedefi nasıl canlıya alacağınıza dair elbette bir önerimiz var: Design Thinking!

Tasarım süreçlerinizde problem çözme, yenilik üretme ve strateji geliştirme aşamalarınızı güçlendirecek bir yöntem Design Thinking. Dilimizde Tasarım Odaklı Düşünme olarak geçiyor ve kullanıcı odaklı tasarım çalışmalarınızda problemleri çözümleme noktasında büyük kolaylık sağlıyor.

“Nedir, nasıl yapılır, ne işimize yarar, adımları nelerdir?” sorularının yanıtlarını verdiğimiz içeriğimizi biz buraya bırakıyoruz, siz de takviminize, notlarınıza eklemeyi unutmayın!

Ayrıca Design Thinking’in temelde benzer yaklaşımlara sahip ama organizasyonlara göre farklı şekillerde uygulayabileceğiniz birçok metodu bulunuyor. Öne çıkan 9 metodu tüm detaylarıyla birlikte keşfedebileceğiniz bir içerik de hazırlamıştık.

Hatta online’da nasıl uyguladığımızı da Burak Çevik (Innovation Designer) sizler için görsellerle örneklendirerek anlattı.

Bu bilgiler yetmedi bir de deneyimlemek istiyorum, derseniz de kesinlikle destekliyoruz :) Alanında uzman eğitmenlerle bir araya gelerek hazırladığımız Design Thinking Eğitimimize katılabilir, insan ihtiyaçlarını odağına alan, yenilikçi ürün/servis ve sistemler geliştirmeyi yapacağınız pratiklerle deneyimleyebilirsiniz.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
AĞUSTOS
Komünitelere Dahil Olmak

#Teknoloji, tasarım, trend komünitelerine dahil olun!

Tasarım alanında bir kariyeriniz varsa tasarımla ilgili konularda sosyal kalmak size her zaman iyi motivasyonlar kazandırır! Yılın bir dönemini de bu konuda yapacağınız araştırmalara, girişimlere ayırabilirsiniz, ne dersiniz?

Dünya çapında aynı mesleği paylaştığınız sayısız insan var. Onlarla iletişim kurmak; karşılıklı öğrenme döngünüzü güçlendirir, yenilikleri keşfetmenizi sağlar, bakış açınızı değiştirir, problemlerinize çözüm bulmanızı kolaylaştırır, teknoloji ve trendleri takip etmenize aracı olur, bilgilerinizi taze tutar… Faydaları saymakla da bitmez :).

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı için de her zaman gözleme ihtiyacımız vardır. Olan biteni en güncel haliyle takip etmemiz gerekir. İnsanlarla iletişimde kalmak zaten beslendiğimiz noktalardan biri. Bu ve daha fazlası ihtiyacımızı (iş ortamımız dışında) karşılayabileceğimiz online platformlarda yer edinmiş topluluklar var.

Userspots olarak bir tanesini de biz kurduk: Space Club! Bu içeriği hazırlarken 500 üyeye ulaştığımız, büyüyüp UX dünyasına ilgi duyan daha birçok kişiye ulaşmayı hedeflediğimiz komünitemiz. Deneyim tasarımı, teknoloji ve trendler hakkında bilgiler, başta kullanıcı deneyimi olmak üzere farklı konularda içerikler paylaşıyoruz burada. Kariyer yolculuğunuzda birçok yönden beslenebileceğiniz paylaşımlarda bulunuyoruz. Herkesin herkese sorularını, önerilerini iletebileceği bir yapıya sahip.

Bu yıl bir değişiklik yapın ve kariyerinizde ortak noktalarda buluşacağınız, hiç tanımadığınız insanlarla iletişime geçin. Lütfen Space Club kapılarını da aralamayı unutmayın! Komünitemize kendinizi tanıtın, birbirimize değer katalım :).
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
EYLÜL
UX ve Veri Görselleştirme

#Verileri nasıl görselleştiririz?

Hasat ayını temsil eden Eylül’e not: Veri Görselleştirme’nin gücüyle tanış, kullanıcılara sürükleyici bir deneyim yaşat!

Kullanıcının hangi verilere ihtiyacı olduğunu öğrenmek için kullanıcı araştırması yaparız. Tabii sonra bunu kullanıcıya da sunmamız gerekir ama araştırmadan elde ettiğimiz verileri -ne kadar iyi olursa olsun- sunma şeklimiz karşı tarafa istediğimiz ölçüde geçmeyebilir. Neden mi? Çünkü kullanıcılar, çizgilerden, sayılardan, renkli geometrik elemanlardan oluşan o şablon grafiklerden aslında çok da hoşlanmıyor. Böyle olunca veriler de bütün değerini kaybediyor…

Öyle olmasın, kullanıcılar (ya da paydaşlarınız) verileri derinlemesine işleyebilsinler, daha önce görülemeyen durumlar kolaylıkla fark edilsin. Bunu sağlamak bizlere, Kullanıcı Deneyimi Tasarımcılarına düşüyor ve en güzel yolu da Data Visualization yani Veri Görselleştirme.

Online’da gerçekleştirdiğimiz Userspots Akademi eğitimlerimizden biri olan Tasarımcılar İçin Veri’de eğitmenlerimiz, veri ile tasarım ilişkisini, niteliksel verileri analiz etmeyi, niceliksel verileri ise bağıntı şemasına dönüştürmeyi öğretiyor.

Size de iyi bir prototipe ulaşmanın ön çalışmalarını deneyimlemek kalıyor :).
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
EKİM
Challenge Zamanı

#Tasarım motivasyonumuzu nasıl taze tutarız?

Bir tasarımcı olarak kariyerinizi canlı tutmanın en güzel yollarından biri tasarım challenge’larına katılmak. İş dışında, tamamen bağımsız bir şekilde fikirlerinizi tasarıma dönüştürmek, diğer katılımcılarla keyifli ve heyecanlı bir rekabete girişmek; becerilerinizi artırmanıza, üretim gücünüzü ve alışkanlığınızı taze tutmanıza yardımcı olacaktır.

Her ekim ayında tam da buna odaklanabileceğiniz bir etkinlik var aslında: Inktober.

Inktober, bir sanatçı olan Jake Parker’ın 2009’da yarattığı bir sanat yarışması. İnsanların mürekkep ve çizim alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla kuruldu ve günümüzde dijitalin de dahil olduğu, her yıl binlerce kişinin katıldığı büyük bir challenge’a dönüştü. Ekim ayı boyunca her gün yeni bir challenge’la karşılaşıyorsunuz (ne çizeceğinizi günü gününe öğreniyorsunuz), sonra dilediğiniz tarzda çiziminizi yapıyor ve online olarak paylaşıyorsunuz. Sonrasında kendinizi (örneğin, bir sandalyeyi) başkaları nasıl çizmiş diye bakarken buluyorsunuz ve diğer katılımcılarla bağ kuruyorsunuz. Inktober’ı tanımak için Jake Parker’ın hazırladığı videoyu izleyebilir, yukarıda verdiğimiz sitesini ve twitter hesabını inceleyebilirsiniz. Tavsiyelere de ulaşabileceğiniz bu mini tur sonrasında Ekim ayını bekleyin ve tasarımcı ruhunuzu challenge’ların akışına bırakın. Belki de bittiğinde portfolyonuza dahil edebileceğiniz birçok çalışma olacak elinizde.

Önerilerimiz bununla bitmiyor! 13 farklı online challenge adresi önerdiğimiz bir içeriğimiz de var. Birbirinden farklı yapılarıyla dilediğin zaman katılabileceğin tasarım challenge'ları sunuyor her biri.

Son olarak da 13 öneri sonrasında karşılaşacağınız bir bonus yer alıyor: Design Monday! Userspots olarak 2020 sonlarında başlattığımız, her hafta pazartesi güncellediğimiz bir challenge serisi. Dilediğiniz gibi katılabilir, rekabeti kazandığınızda da akademi eğitimlerimizden oluşan ödüllere ulaşabilirsiniz! Bunun için Space Club’ta yer alan Design Monday alanında yaptığımız duyuruları takip etmeniz yeterli.
2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
KASIM
UX ve Black Friday

#Black Friday sürecinde tasarım dünyası

Kasım ayı Black Friday Ayı! E-ticaret hizmeti veren markaların tasarım koşuşturmacasında geçirdiği ay. Black Friday temasıyla yenilenen logolar, app arayüzleri, sloganlar gözünüzün önüne gelmiştir. Sonrasında sabahın çok erken saatlerinde BF indirimleri için mağaza önüne doluşan insanlar, indirimli ürünlere ulaşmak için yaşanan rekabet, koşturmaca ve dahasını da anımsarsınız.

Biz o kalabalığa girmeyelim, Black Friday’i tüketici değil üretici kanalından, tasarım düşüncesinden ele alalım. Bir ürünü tasarlarken her zaman Müşteri/kullanıcı psikolojisini anlamaya ihtiyacımız vardır. Bu Black Friday gibi dünya çapında tüketici trafiğinin arttığı dönemler için de geçerli elbette. Pandemi sonrası bu noktada da alışkanlıklar ve tüm süreç değişti. Artık fiziksel mağaza temposu yerini online alışverişe bıraktı. Trendlere göre etkisi de uzun süreceğe (pandemi sonrasında da) benziyor. Geçtiğimiz yıla göre daha hazırlıklı olmanız gereken bu dönemde tasarım süreçlerinize İkna Edici Tasarım adını verdiğimiz uygulamayı dahil etmelisiniz.

Nedir bu İkna Edici Tasarım, ne işimize yarar, nasıl uygularız? sorularınızın yanıtını verdiğimiz içeriğimiz umarız size rehber olur.

Ayrıca 2020 yılının değişkenliklerinde Black Friday’e hazırlıklı olmanıza yardımcı olacak bir içerikle karşılaşmıştık. 2021 yılında da benzer etkide devam edecek süreç öncesinde neler yapabileceğiniz noktasında faydalı olacağını düşünüyoruz. 

Kasım ayını mutlu kapatalım! UX severler olarak 17 Kasım Dünya Kullanılabilirlik Günümüz Kutlu Olsun!

2021-ux-takvimi-userspots-user-experience-design-ux-calendar
ARALIK
Son Dakikada Harikalar Yaratmak

#Hız’a mı ihtiyacın var?

Aralık ayı, son dakikada harikalar yaratma ayıdır. Yılı iyi bir şekilde kapatabilme koşuşturmacasında geçer. Bu telaşlı anlarda terslikler çıkması pek meşhurdur ama merak etmeyin biz şimdiden bir önlem sunuyor ve takviminize uyarımızı not düşüyoruz :).

Biliyoruz, yıl sonunda müşterileriniz/kullanıcılarınız için başarılı aksiyonlar almak istiyorsunuz ama kısa sürede harikalar yaratmak şimdi baktığınızda flulaşıyor, başlangıç-bitiş noktaları görüş alanınıza giremiyor. Endişelenmeyin, hızlı aksiyonlar almanızda yardımcı olacak, şirketinizin ihtiyaçlarına odaklanan bir servisimiz var. Deneyimle sabit :).

One Day Customer Journey Map: sadece 1 gün içerisinde müşteri yolculuğu haritanızı çıkardığımız, online’da da rahatlıkla uygulayabileceğimiz servisimiz.
5 oturumdan oluşan bu servisimizle şirketiniz ve ekipleriniz;
- Müşteri Deneyimi odaklı bakış açısı kazanma,
- Müşteri yolculuk haritası örneklerini inceleme,
- Müşteri yolculuk haritası tasarlama,
- Müşteri yolculuk haritası çalıştayları düzenleme üzerine uygulamalı deneyimler kazanıyor.


Umarız 2021 yılı hayatınızın UX odaklı geçen kısımlarını istediğiniz yönde geliştirebileceğiniz bir yıl olur ve bu takvim ile birlikte diğer tüm paylaşımlarımız, deneyimlerimiz bu gelişime ortak olur!

Bültenler
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlası hakkında içerikler paylaşıyoruz.

USERSPOTS SPACE

Bülten Yazılarımız