Liste

Tasarımcıların işini kolaylaştıran 10 Sketch plugin'ini listeledik.

Web site, mobil uygulama, tablet uygumaları ve akıllı saat uygulamaları gibi ekranlara uygun arayüzler oluşturmak ve daha birçok tasarım çalışmamızda kullandığımız Sketch tool'un işlerimizi kolaylaştıran plugin'lerini listeledik.
USERSPOTS BÜLTEN
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
Aramıza hoş geldin! Yeni bültenlerimiz de görüşmek üzere...
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Tasarımcıların İşini Kolaylaştıran 10 Sketch Plugin'i

https://uxtools.co/survey-2019/

Sketch’in son dönemde bir çok alternatifi çıkmış olsa dahi şu an ofisimizde ve dünyadaki kullanım oranına baktığımızda tasarım oluşturmak için tercih edilen 1. uygulama olduğu net olarak görülüyor. Sketch’i web site, mobil uygulama, tablet uygumaları ve akıllı saat uygulamaları gibi tüm ekranlar için arayüzler oluşturmak için kullanıyoruz. Bu tasarım süreçleri içinde bize zaman kazandıran birçok Sketch plugin’i kullanıyoruz. Sizler için bu plug-in’leri listeledik.


Zeplin

https://zeplin.io/

Bu eklenti ile Sketch’de yapılan tasarımları Zeplin uygulamasına otomatik toplu bir şekilde göndermek için kullanabilirsiniz. Zeplin üzerinden müşterilere göndermek veya revizyonları yönetmek çok daha kolay oluyor.


Unsplash

https://www.sketch.com/extensions/plugins/unsplash/

Bu plugin ile yaptığınız tasarımların görsel gelmesini planladığınız alanlarına bir çok kategoride milyonlarca fotoğrafı olan Unsplash’ten otomatik olarak sketch uygulamasından çıkmadan görsel yükleyebilirsiniz.


Feather Line Icon

https://www.sketchappsources.com/free-source/3034-feather-sketch-library-freebie-resource.html

Feather line Plug-in ile yaptığınız tasarım içindeki ikon ihtiyaçlarınızı sketch uygulamasından çıkmadan feather line havuzundan arayarak bulabilirsiniz.


Symbol Organizer

https://github.com/sonburn/symbol-organizer?ref=fordesignrs

Bu plugin ile tasarımını içindeki symbol'lere otomatik isimlendirme ve konumlandırma yapabilirsiniz. Bu şekilde konum düzenini otomatik olarak sağlamış olursunuz.


Artboard Manager

https://github.com/bomberstudios/artboard-manager

Bu eklenti ile çalışmalarınızdaki rectengle'ların konumunu otomatik olarak satırlara ve sütunlara yaslayabilirsiniz. Konum değişiminde oluşan boşluğu diğer rectengle'ler otomatik olarak doldurmuş olacaktır.


Runner

https://sketchrunner.com/

Sketch Runner, Sketch için Mac içindeki Spotlight'dir. Çalışmanız içindeki tüm artboar'ları arayabilir ve klavyenizden Sketch komutlarını çalıştırabilirsiniz. Ayrıca sizin için diğer eklentileri yükleyen ve yöneten bir eklentidir. Sketch içinde App Store gibi çalışıyor.


Rename It

https://renameit.design/sketch/

Rename ile Artboard ve gruplarınızı otomatik olarak sırayla adlandırabilir veya aynı zamanda otomatik olarak genişliğini veya yüksekliğini değiştirebilirsiniz.


Flat Export

https://github.com/TheSonOfThomp/sketch-flat-export

Bu eklenti ile symbol veya artboard'larınızı adlandırma kurallarını değiştirmenize gerek kalmadan otomatik olarak adlandırabilir ve tüm çalışmalarınızı tek bir klasöre dışa aktarmanıza olanak sağlar.

Kullandığımız 10 Sketch Plugin'i
Tasarımcıların İşini Kolaylaştıran 10 Sketch Plugin'i
Hazırlayan;
Optimization Specialist
Günay Aker
Oluşturulma Tarihi
07/2020
Güncellenme Tarihi
07/2022
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.