Liste

Sunum Hazırlayabileceğiniz Araçlar

Yazar
Buse Selvi
Tasarımcı olarak çalışmalarımız boyunca birçok çıktı üretiyoruz ve tabii tüm bu çıktıları hem ekibimize hem de müşterilerimize sunmamız gerekiyor. Sunum yapmak teoride basit gelebilir ancak önemli olan etkili bir sunum yapabilmektir. Sunumunuzu etkili bir hale getirecek olan yapı ve görselleri hazırlamanıza yardımcı olacak araçları listeledik.
USERSPOTS BÜLTEN
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
Aramıza hoş geldin! Yeni bültenlerimiz de görüşmek üzere...
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Sunum Hazırlama Araçları

Sunum dediğimizde en çok akla gelen Keynote sunum uygulamasını anlattığımız bir rehber içeriğini geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık. Bu içeriğimizde ise Keynote dışında başka hangi araçlarla sunum hazırlayabileceğimizden bahsedeceğiz. Keynote kullanamayanlar, Caner Aras’ın hazırladığı Keynote rehber içeriğinden öğrendiklerini bu listemizde yer vereceğimiz diğer sunum araçlarında uygulayabilirler. Evden çalışmaya devam ettiğimiz bu süreçte online'da ekip arkadaşlarımızla da ortak çalışabilme olanağı sunan bu araçlara birlikte bakalım!


Google Slides

G Suite uygulama ailesinin bir parçası olan Google Slaytlar, ortak çalışma etrafında tasarlanmış, çoğumuzun bildiği geleneksel bir sunum uygulamasıdır. Geçmişte kullandığımız PowerPoint gibi çalışır, ücretsiz olarak tarayıcınızda açıp hemen deneyebilirsiniz. Slayt gösterisi için temaları, düzenleri ve geçişleri düzenleyebilirsiniz.

Pitch

Ekip ile ortak çalışmak, kolay ve hızlı sunum hazırlamak için kullanılabilen bir online platform Pitch. Pitch deck oluştururken de kullanabilir, alanınıza göre template seçip çok hızlı bir şekilde güzel bir sunum hazırlayabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli kullanım seçenekleri bulunuyor ve ücretsiz olanı oldukça yeterli diyebiliriz.

Canva

Canva, tasarımın zor olduğunu düşünenler için sunum tasarımını kolaylaştırır. Platform size hemen kullanabileceğiniz bir dizi sunum şablonu sunar ve bunları kendinize ve sunum hedefinize göre özelleştirmek çok kolay. Ayrıca Google Drive, Instagram ve YouTube gibi uygulamalarla da entegre olarak çalışabilir. Ücretsiz kullanma imkanı da sunuyor ancak imkanlarını ücretli paketleriyle genişletebilirsiniz.

Miro

Beyaz bir tuval olan Miro, online olarak hemen her şeyi yapabileceğiniz bir platform. Yazı, görsel, icon, wireframe ve daha fazlasını kullanarak hayalinizdeki sunumu ekip arkadaşlarınızla birlikte oluşturabilirsiniz. Sunum yapacağınız kitleyi de Miro’ya davet ederek ekran paylaşmadan sunum yapabilir ve bu sunumu bir anda workshop’a da dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca Miro'yu nerede kullanıyoruz konusunu anlattığımız yazımıza da göz atarak Miro ile daha başka neler yapabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

Slidebean

Güzel bir sunum istiyorsanız ancak tasarım konusunda hiçbir şey yapmayayım diyorsanız Slidebean tam size göre. Yapay zeka tabanlı olarak seçtiğiniz tema, eklediğiniz metin ve görsellere göre sizin için bir sunum sayfası tasarımını yapıyor. Ücretsiz kullanılabiliyor ancak ücretli olarak ekibiniz ile ortak çalışma imkanı ve templateleri satın almayı sunuyor.

Figma

Listemizi şimdilik Figma ile kapatıyoruz. Tasarım süreçlerimizde sıklıkla kullandığımız ve işimizi oldukça kolaylaştıran tasarım aracı Figma'nın, Producthunt'ta yer alan sunum şablonlarını kullanarak tasarımınızdan uzaklaşmadan, tamamen aynı yerde sunum da hazırlayabilirsiniz. Koleksiyonda tamamı ücretsiz birçok şablon yer alıyor. Figma'nın sunduğu ortak çalışma imkanını yine sunum aşamalarında da kullanabilirsiniz.

Sunum Hazırlama Araçları
Sunum Hazırlayabileceğiniz Araçlar
Hazırlayan;
Akademi Komünite Sorumlusu
Buse Selvi
Oluşturulma Tarihi
03/2021
Güncellenme Tarihi
07/2022
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.