Ekipten

Userspots'un Covid-19 İçin Hazırladığı Özel Rapor

Covid-19 sürecine kullanıcı deneyimi tasarımı şirketi olarak trendler, tüketici davranışları ve çalışan deneyimine farklı açılarından bakan çalışmalar yaptık. Bu çalışmalardan çıkan sonuçları “Bağıntı şeması” yöntemi ile derledik.
USERSPOTS BÜLTEN
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
Aramıza hoş geldin! Yeni bültenlerimiz de görüşmek üzere...
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Userspots Covid-19 Raporu

covid-19 raporu

Hepimizin hayatını önemli derecede değiştiren/değiştirmeye devam eden Covid-19 sürecine bir kullanıcı deneyimi tasarımı şirketi olarak trendler, tüketici davranışları ve çalışan deneyimi açılarından bakan farklı çalışmalar yaptık. Bu çalışmalardan çıkan sonuçları “Bağıntı şeması” yöntemi ile derlediğimizde karşımıza 5 ana başlık çıktı.

1. İşe Nasıl Devam Ediyoruz?

İlk bölümde hizmet ve üretimlerine online & fiziksel olarak farklı kısıtlarla devam eden, fizikseli kapanmasına rağmen onlineʼın gücünü kullanan veya tamamen kapalı olmasına rağmen etkileşimden vazgeçmeyen şirketleri anlattık.

2. Önlemler ve Çalışan Deneyimi

Yaptığımız çalışmalarda şunu gördük: Neredeyse hiç olmadığı kadar çalışan deneyimi kavramı şirketlerin müşteri deneyimlerini etkiliyor. Perakende şirketleri müşterilerinden “Çalışanlarınıza çok güzel maskeler vermişsiniz” teşekkürleri aldılar. Bu bölümde tüketici tarafında artan hijyen beklentisini karşılamaya çalışan şirketlerin yaptıklarını da anlattık.

3. Alternatif Kanallar

Şirketlerin mevcut kanallarında farklı kısıtlamalar oluştuğu için alternatif kanallarda tasarlamaları gereken bir “Bekleme Deneyimi” olduğundan bahsettik ve bu süreç içinde bu kanallar için hızlı aksiyonlarla ürettikleri çözümleri belirttik.

4. Etkileşim ve Sosyal Fayda

Kurum hesaplarının değil şirket kurucularının, Sağlık Bakanlığıʼnın değil Sağlık Bakanıʼnın dinlendiği bir dönemde oluşan liderli beklentisini anlattık. Bir yandan şirketlerin eğlenceli evdekal iletişimlerini anlatırken bir yandan da artan “Dünya için neler yaptın?” Sorusunun karşılığını veren şirketleri anlattık.

5. Servis ve Ürün Farklılaşması

Beşinci başlık olan “Servis ve Ürün Farklılaşması” ile salgın sürecinde servis ve ürünlerde gidilecek değişikliklerle şirketlerin ne gibi kazançlar edinebildiğini anlattık. “Ürün ve Servis Nasıl Pivot Eder?” başlığı altında ve uygulanan kampanyalar ve yan projeler listesinde ihtiyacınız olan örneklere yer verdik.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Raporu Marketing Turkiye ile birlikte yaptığımız XCO etkinliğinde de sundum, buradan da sizi doğrudan sunuma götürecek.
Covid-19 Raporu
Userspots Covid-19 Raporu

Hazırlayan;

UX Consultant - CEO

Mustafa Dalcı

Oluşturulma Tarihi
06/2020
Güncellenme Tarihi
10/2021
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.