2 Saniye Kuralı Nedir?

2 Saniye Kuralı Nedir?

Bir kullanıcının sistemin vereceği tepkiler için(Uygulama değişikliği, başlatma süresi gibi..) 2 saniyeden fazla beklememesi gerektiğini belirten bir kayıplık prensibidir. 2 sn seçimi bir şekilde rastlantısal olmakla beraber, sistem tepki süresi kullanıcıların kalma veya gitme kararlarında önemlidir.

2 saniye kuralı (The 2 Second Rule), bir kullanıcının sistemin vereceği tepkiler için (uygulama değişikliği, başlatma süresi gibi) 2 saniyeden fazla beklememesi gerektiğini belirten bir kayıplık prensibidir.

2 saniye son derece kısa bir zaman dilimi gibi gelse de bu zaman aralığında gördükleriniz, incelediğiniz sistem hakkındaki düşüncelerinizi şekillendirir. Örneğin web sitesi ziyaretçileri, birkaç saniye içinde ziyaret ettikleri sitenin tasarımı hakkında bir yargıya varır. Bu web sitenizin tasarımının anında bir etki yaratmak için muazzam bir baskı altında olduğu anlamına gelir.

2 saniye seçimi bir şekilde rastlantısal olmakla beraber sistem tepki süresi kullanıcıların kalma veya gitme kararlarında önemlidir.

2 Saniye Kuralı Nedir?
Sonraki İçerik
Önceki İçerik

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.