Anında Geri Dönme Nedir?

Anında Geri Dönme Nedir?

Kullanıcının gezinirken bir sayfadan herhangi bir işlem yapmadan geldiği sayfaya geri dönmesidir. Genelde kullanıcı aradığı içeriği bulmakta zorlandığında gözlemlenen bir davranıştır. Hemen Çıkma Oranı (Bounce Rate) ile karıştırılmamalıdır.

Anında geri dönme, kullanıcının bir sayfa üzerinde gezinirken buradan başka bir sayfaya ulaşıp, herhangi bir işlem yapmadan geri dönmesidir. 

Bu durum Hemen Çıkma Oranı (Bounce Rate) ile karıştırılmamalıdır. Kullanıcı burada aynı sayfa üzerinde bir geri dönüş yapar. Eğer, bir sayfanın anında geri dönüş oranı yüksek ise, o sayfa kullanıcılar tarafından beğenilmediğini ya da kullanıcıların o sayfaya başka bir işlem yapmaya çalışırken yanlışlıkla ulaştıklarını göstermektedir. Anında geri dönme verisi sayesinde, kullanıcıların sistemde nadir kullandıkları noktalar tespit edilebilir.

Anında Geri Dönme Nedir?
Sonraki İçerik
Önceki İçerik

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.