Eyleme Çağrı Butonu Nedir?

Eyleme Çağrı Butonu Nedir?

“Kullanıcının istediği aktiviteyi gerçekleştirebilmesi için onu eyleme çağıran arayüz elementidir. Arayüzdeki temel işlem için kullanılır. Bu butonların performansı genellikle dönüşüm oranı ile ölçülür. Eyleme çağrı butonuna "Call to Action" CTA denir. Örneğin: "Hemen Kaydol" "Satın Al" "Üye Ol"

Eyleme Çağrı Butonu, kullanıcının istediği aktiviteyi gerçekleştirebilmesi için onu eyleme çağıran arayüz elementidir.

Arayüzdeki temel işlem olan "kullanıcıları hedef dönüşüme yönlendirme" için web sitede ve açılış sayfalarında kullanılır, performansı genellikle dönüşüm oranı ile ölçülür. Bu ölçüm çeşitli A/B test platformları ile yapılabilir.

Eyleme Çağrı Butonu, bir web sayfasında kullanıcının daha sonra ne yapacağını bilmesini sağlar ve görevleri tamamlamadan siteden ayrılmasını önler. Sitedeki bir kullanıcıdan yaptığınız herhangi bir istek veya talebi ifade edebilir. Bu nedenle bağlama, hedef dönüşüme ve web sitenin stiline bağlı olarak boyutu ve biçimi değişiklik gösterebilir. Kullanıcının gerçekleştirmesi beklenen çoklu eylem varsa bir sayfada birden çok eyleme çağrı butonu bulunabilir.

Örneğin: "Hemen Kaydol" "Satın Al" "Üye Ol"

Eyleme Çağrı Butonu Nedir?
Sonraki İçerik
Önceki İçerik

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.