Paralel Tarama Nedir?

Paralel Tarama Nedir?

Kullanıcıların birbirinden farklı sekmelerde içerikleri yaptıkları işlemi gerçekleştirdikleri süre boyunca açık tutmaları ve ihtiyaç halinde tekrar tekrar ilgili sekmeye dönmeleri durumudur. Bu tip taramada aynı eylem birden fazla sekmenin dahiliyeti ile gerçekleştirilir.

Paralel tarama, internet tarayıcısında birden fazla sekmenin açılabilmesiyle beraber gelişen, kullanıcıların açtıkları sekmeleri gerçekleştirdikleri işlem boyunca açık tutmaları ve ihtiyaç halinde tekrar tekrar ilgili sekmeye geri dönmeleri durumudur.

İnternet kullanımının giderek yaygınlaştığı son yıllarda insanlar istedikleri her bilgiye ve yapmak  istedikleri çoğu işleme internet üzerinden ulaşmaya başlamışlardır. Bu önceki yöntemlere göre zamandan tasarruf sağlamayı beraberinde getiren, içerik taraması yapmayı oldukça kolaylaştıran bir yöntemdir. Artık çok fazla sayıda kaynağa saniyeler içerisinde ulaşılabilmektedir. Belli bir konuda çalışmalar yaparken konuyla ilgili içeriğe ulaşabilmek ve aralarından en doğrusunu seçebilmek için birden fazla internet sayfasını ziyaret etmek gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcı, konuyla ilgili bulunabilen tüm içeriklere ulaşmaya çalışır. Bulunan sayfalar farklı sekmelerde açılır, hepsinin üzerinde eş zamanlı çalışmalar yapılabilir. Ulaşılan içerikler gözden geçirilir, taranır. Bu tip taramada aynı eylem birden fazla sekmenin dahiliyeti ile gerçekleştirilir.

Tarama sonucu elde edilen sonuçlardan gerekli olanlara tekrar tekrar dönülebilmektedir. Bu yöntem ulaşılan içerikler arasında daha kolay kıyaslamalar yapabilmeyi sağlamaktadır. Sekmelerin hepsi göz önünde bulunur ve istenilen içerik kullanılabilir.

Paralel Tarama Nedir?
Sonraki İçerik
Önceki İçerik

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.