Kano Modeli Nedir?

Kano Modeli Nedir?

“Ürün yönetimi ve müşteri memnuniyetini müşteri tercihlerine göre 5 ayrı kategoride sınıflandıran teoridir. Vazgeçilmez: Ürünün temel özellikleri, varlığı kullanıcılara ek memnuniyet sağlamazken olmaması hayal kırıklığı oluşturanlar. Doğrusal: Uygulanış yönteminin kullanıcılar üzerinde etki edeceği özellikler, eksik uygulanması hayal kırıklığı oluşturanlar. Çekici: Kullanıcı tarafından beklenmeyen ancak varlığı müşteri memnuniyetini artıracak özellikler. Etkisiz: Kullanıcılara ek memnuniyet veya hayalkırıklığı yaşatmayacak özellikler. Karşıt: Kullanıcılar için ayrılık yaratan özellikler, varlığı kimi kullanıcı tipleri tarafından memnuniyet ile karşılanırken diğer gurubu hayal kırıklığına uğratanlar.”

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.