Jr. UX Designer Kimdir?

Jr. UX Designer Kimdir?

Jr. UX Designer, UX dünyasına yeni giriş yapmış, yeni mezun, deneyimsiz veya az deneyimi olan UX Designer olma yolunun başında olan kişilere verilen isimdir.

Jr. UX Designer’lar tasarımdaki değişiklikleri planlamak ve uygulamak için deneyimli UX Designer’larla ve ekibin geri kalanıyla beraber çalışarak UX alanında tecrübe kazanmaktadırlar. İşlerini ekip çalışması içinde yapmaktadırlar. Jr. ünvanı yazılım tasarımına ve işlevlerine atıfta bulunur çünkü diğer benzer roller farklı adlara sahip olma eğilimindedir.

Jr. UX Designer’lar başarılı olmak için öncelikle içinde bulunmak istedikleri ilgi alanını bulur, UX Designer olmakla alakalı eğitimler alır, doğru araçları kullanmayı öğrenirler. Sürekli öğrenmek önemli bir noktadır. Bilgilerin her zaman taze tutulması gerekmektedir. Jr. UX Designer’lar sahip oldukları bilgileri küçük görevler yaparak çalışmalara dökmekte ve portfolyolarına eklemektedirler. Portfolyolarını edindikleri deneyimleri dikkate alarak oluşturmak, UX hakkında sürekli okumalar yapmak, bloglarda yazmak, geniş bir ağ oluşturabilmek UX Designer olma yolunda ilerlerken atılabilecek adımlardır. Çalışma ve eğitim süreçleri sonucunda Jr. UX Designer uzmanlaşmak istediği konuya karar verebilmektedir. 

UX Designer adaylarının tüm bu süreci deneyimlemelerini kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bir programımız var: Jr. UX Designer!

Tamamen ücretsiz, herkesin katılımına açık olan ve Userspots’un kurguladığı Jr. UX Designer nasıl işliyor kısaca bahsedelim. Her sezonunda farklı bir konsept kurgulanan program 4-7 hafta arası sürüyor ve yukarıda bahsettiğimiz Userspots’un vermiş olduğu eğitimlerin yanı sıra çeşitli tasarım challenge’ları düzenleniyor, üstelik tüm süreç online ortamda ilerliyor ki böylece konumda da sınırlamalar ortadan kalkıyor. UX Designer adayları, mentorlarımızın verdiği bir problem üzerine araştırmalar yaparak çalışmalarını her hafta geliştirme imkanı buluyorlar. Verilen tasarım case’lerini çözdükçe ise portfolyolarına ekleyebilecekleri çıktılar elde ediyorlar. Tüm sezonlar birbirinden bağımsız olduğu için eski sezonlara katılamayan adayların bir kaybı olmuyor. Yine de eski sezonlara göz atma hatta case’leri kendi kendine çözmek isteyenleri buraya alalım. Ayrıca gelecek sezonları da aynı linkten takip edebilirsiniz.

Jr. UX Designer Kimdir?
Sonraki İçerik
Önceki İçerik

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.