MIX (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Yüksek Lisans Programı) Nedir?

MIX (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Yüksek Lisans Programı) Nedir?

MIX, Kadir Has Üniversitesi’nin kullanıcı deneyimi tasarımı alanında Userspots işbirliği ile başlattığı yüksek lisans programıdır. 

MIX, kullanıcı deneyimi tasarımı alanında Türkiye'deki tek akademik programdır. Ürün tasarımı, kullanılabilirlik, insan-bilgisayar etkileşimi, servis tasarımı, iletişim tasarımı, yeni medya, arayüz tasarımı gibi alanlardan beslenen disiplinlerarası bir programdır. Kendini geliştirmek isteyenlere yönelik, sektörel uygulama projeleri odaklı ve alanında uzman kişiler tarafından verilen derslerle yapılandırılmıştır. Eğitim dili İngilizcedir. Userspots işbirliğinde profesyonel ve akademik uygulamalara dayalı müfredatı ile öğrenci kabul etmektedir.

Bu eğitimle Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Prensipleri, Kullanıcı Deneyimi Tasarlama Metodolojisi, Kullanıcı Deneyimi Araştırmaları, İnovasyon Odaklı Tasarım, Kullanılabilirlik Prensipleri ve Pratikleri, Disiplinlerarası Kullanıcı Deneyimi Stüdyosu, Dijital Tasarım Stüdyosu, Etkileşim Tasarımı ve Bilgi Mimarisi, Arayüz Tasarımı, Servis Tasarımı, Dijital Ürün Tasarımı dersleri verilmektedir. 

Kariyerlerini geliştirmek isteyen profesyoneller ve bu alanda çalışmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. UX’in popülerleşmesiyle bu alanda iş gücü ihtiyacı doğmuştur. Üniversitelerde UX konusunda yeterli eğitim sağlanmamaktadır. MIX, kullanıcı deneyimi alanında içerdiği zorunlu ve seçmeli derslerle, profesyonellere ve öğrencilere derinlemesine uzmanlaşma, projeler üreterek ve bilgi edinerek kendini geliştirme fırsatı verecektir.

MIX (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Yüksek Lisans Programı) Nedir?
Sonraki İçerik
Önceki İçerik

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.