A/B Test

A/B Test

Aynı sayfanın farklı versiyonlarının performanslarının kıyaslamasına dayanan bir test yöntemidir. Versiyonlar bir hipotez ve hedef üzerine üretilir, sayfanın orijinal hali de dahil olmak üzere 2 veya daha fazla versiyon bulunması gerekir. Versiyonlar farklı kullanıcılara rastgele gösterilir, belirlenen hedef çerçevesinde gelen veriler istatistiksel olarak incelenerek hangi versiyonun kazandığına karar verilir. Versiyonlar üretilirken sayfadaki tek bir elementin yerleşimi veya tasarımı değiştirilebileceği gibi sayfa tamamen de ele alınabilir. Birden fazla değişken bulunduğunda Çok Değişkenli A/B Test (Multivariate Test) olarak adlandırılır.

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bültenlerimiz
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlası hakkında içerik üretiyor ve sizlerle paylaşıyoruz!
Detaylı İncele

Khas - MIX Yüksek Lisans Programı Hakkında Her şey!

Userspots kamp başvuru süreçlerimiz aşağıda gösterdiğimiz adımlarla gerçekleşiyor. Bu sürecin her adımında sizi bilgilendirerek, yanınızda oluyoruz.
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.