UX Camp Nedir?

UX Camp Nedir?

UX Camp, Userspots tarafından geliştirilen beş hafta boyunca UX alanında kendini geliştirmek isteyen katılımcılara canlı ders ve canlı derslerin ardından da ödevlerin-görevlerin kontrolleri ile geri bildirim alabileceği hızlandırılmış ve yoğunlaştırılmış bir eğitim programıdır.

UX Camp sonucunda portfolyoya koyulabilecek bir proje yaptırarak katılımcıyı geliştirmeyi hedefler. Kısa sürede çok fazla bilgiyi yoğun bir şekilde almayı, anlamayı ve projelerle desteklemeyi sağlayacak şekilde tasarlanmış bir programdır. Eğlenceli çalışma programıyla tasarlanmış olması katılımcıların bu yoğun süreci oldukça verimli ve öğretici olarak değerlendirmelerini sağlamaktadır. UX’in her alanında bilgi sahibi olmayı, projeler yapma imkanı sunmaktadır. Bu yoğun süreç sonucunda katılımcılar birçok konuda deneyim sahibi olarak programı tamamlarlar. Alanında profesyoneller tarafından verilen eğitimlerle bu kişilerin iş hayatı tecrübeleri de katılımcılara verilmektedir. Teorik bilgiler bile pratiğe dökülmüş tecrübelerle aktarılmaktadır. Hap bilgiler; devam ettirilmek istenen, derinleşmek istenilen alan konusunda tercih yapabilmeyi sağlamaktadır.  

UX Camp’a UX alanında ilerlemek isteyen; son sınıf öğrencisi veya yeni mezun, tasarım alanında iş tecrübesi olup UX'e yönelmek isteyen, tasarım geçmişi olmayan ancak kariyer değişikliği yapmak isteyen kişiler katılabilmektedir.

UX Camp sürecinde:

• Araştırma ve Bağıntı Şeması başlığı altında; ürünü, kullanıcıyı ve sektörü tanıma, bağıntı şeması ve tasarım kararları alma, 

• Bilgi Mimarisi ve wireframe başlığı altında; bilgi mimarisi ve wireframe hakkında derinleşme, 

• Görsel Tasarım başlığı altında; Figma ile arayüz tasarımı, Webflow ile No-Code Tasarımı, 

• Storytelling ve UX Writing başlığı altında; Storytelling ve UX Writing konularında gerekli öğrenimler sağlanmaktadır. 

Yoğun UX Camp sürecinin ardından, katılımcılar UX dünyası hakkında detaylı bilgilerle ve sertifikayla eğitimi tamamlamaktadırlar.

UX Camp Nedir?
Sonraki İçerik
Önceki İçerik

İlgili Diğer İçeriklerimiz

Userspots olarak insanların sevdikleri ve önem verdikleri bir konuda kariyerlerini geliştirirken onlara bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktararak yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yakın Tarihte Gerçekleşecek Eğitimlerimiz

Tüm Eğitimlerimizi İnceleyin
Userspots Bülten
Her ay tasarım ve teknoloji üzerine yeni stiller, dijital ürünler, projeleriniz için kaynaklar, tasarım ilhamları ve daha fazlasına sahip bülten.
2300’den fazla kişinin kayıtlı olduğu kulübümüze katıl !
Başvuru için teşekkürler. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Lütfen eksik bilgileri tamamlayıp, tekrar deneyin.